Kategoriler

Makyaj Çeşitleri ve Yapılışları

Makyaj Çeşitleri ve İsimleri Nelerdir? Makyaj Çeşitleri ve Yapılışları hakkında bilgi vermek istiyoruz: Günlük makyaj, gece makyajı, porselen makyaj ve diğerleri…

Makyaj Çeşitleri ve Yapılışları

Oldukça değişik makyajlar yapmanıza yaptığınız makyajın saat ve günü neden olur. Günlük makyajı sıradan bir günde yaparken, porselen makyajı da evleneceğiniz gün tercih edebilirsiniz. Show makyajı ya da gece makyajını bazı özel geceler için tercih ederken dizi makyajını da dizi oyuncuları gibi kusursuz bir görünüm için tercih edebilirsiniz.

Porselen Makyaj: Cilt son derece porselen makyaj türünde;kapatıcı özelliğe sahip makyaj malzemeleri ile yeniden yaratılır. Bu makyajın belirleyicisi, porselen cilt etkisi yaratacak krem ve fondötenlerdir. Uzun süre ciltte kalıcı olan bir makyaj türü olduğu için; özel gün ve gecelerde tercih edebilirsiniz. Ciltlerindeki kusurlardan uzun süre kalıcı bir makyaj ile kurtulabilirsiniz.makyaj çeşitleri

Günlük Makyaj: Cilt kusurları günlük makyajda hafif yapılı bir pudra ile kapatılır. Natürel renkleri dudaklarda tercihe edebilirsiniz. Alışverişe bir mağazaya giderken ya da market alışverişi için bu makyaj türünü tercih edebilirsiniz. Sadece rimel uygulaması gözler için yeterlidir. Abartılı far gibi uygulamalara günlük makyajda gerek yoktur.

Show Makyajı: Belli bir duygu ve düşünce show makyajında ifade edileceği için bu makyaj son derece ağırdır. Oldukça canlı ve insanların dikkatini çekebilecek tarzda renkler seçilmiştir. Ciltlerinde değişik tonlarda kapatıcı ve aydınlatıcılarla show makyajı yaptıran kişiler, daha farklı bir havaya bürünürler. İlk kural insanların beğenisini toplamak olduğu için uzun saatler boyu makyaj üzerinde çalışılır.

Dizi Makyajı: Son derece dizi oyuncularının ciltleri ve makyajları kusursuz görünür. Aşırı güzel ya da havalı olmaları bunun nedeni değildir. Cilt son derece kapatıcı ürünlerle renklendirildiği için bu şekilde görünürler. Yüzde görülen kusurlar usta ellerden çıkan makyaj ile kapatılır. Bir diğer dizi makyajının güzel durmasını sağlayan faktör de verilen ışıklardır. Daha güzel bir görünümü kötü görüntüleri saklayarak ortaya çıkarabilen ışık oyunları ile makyaj daha da kusursuz görünür.

Gece Makyajı: Son derece gece makyajı belirgindir. Yanaklara uygulanan allık, dudağa sürülen ruj ve rimelin kullanım biçimi oldukça koyudur. Yüz hatlarını daha fazla vurgulamak ve makyajın kalıcılığını arttırmak amaçtır. Gece makyajının yapıldığı alanlar kısıtlıdır. Gece makyajını nişan, düğün ve çeşitli özel günlerde uygulayabilirsiniz.

Bu Yazıya Yorum yapılmamış

Konunun anahtar kelimeleri: makyaj çeşitleri,makyaj çeşitleri isimleri,makyaj cesitleri,makyaj çeşitleri ve isimleri,makyaj çeşitleri ve yapılışları,makyaj çeşitleri nelerdir,makyaj cesitleri nelerdir,makyaj çeşitleri resimli,makyaj ,makyaj modelleri isimleri
etiketler:
3.252 defa okundu

YORUMLAR