Kategoriler

Makyaj Yapmanın Püf Noktaları

Günlük yaşamı içerisinde maalesef bir çok kadın genel olarak standart bir makyaj tipi belirlemiş durumda ve çevresinde gördüğü kişilere bakarak bu makyaj tipini oluşturuyor diyebiliriz. Fakat maalesef kulaktan kulağa geçen makyaj yapma tüyoları arasında oldukça hatalı olanlar da var ve sokakta görebileceğiniz yüzlerin bu yüzden büyük kısmında aynı tarzda ve aynı biçimde yapılmış makyajlar da vardır. Cilde halbuki doğru bir şekilde makyaj yapmak tüm açıkları tamamen kapatmak her zaman ya da teni yoğun bir fondöten tabakası ile kaplamak anlamına gelmemektedir.

Yüz Şekline Göre Makyaj Önerileri

Dudak Şekline Göre Makyaj Nasıl Yapılır?

Makyaj Öncesi Cilt Temizliği
Elbette makyajın uygulanacağı cildin temiz ve hava alabilecek bir şekilde olması makyaj yapılmadan önce dikkat edilmesi gereken en önemli noktadır. Özellikle ciltleri fazla yağlı olanların gözenekleri yağlar nedeniyle kapanacağı için cildi bu tipte olanlar özel olarak hazırlanmış cilt temizleme ürünleri ile makyaj öncesinde iyi bir temizlik yapmaları gerekmektedir.

Fondöten Öncesi Nemlendirici
Ancak direkt olarak temizliğin ardından yüze sürülecek olan fondöten maalesef zaman içerisinde cildinizin daha da kötü hale gelmesine neden olacaktır. Makyaj malzemelerini bunu önleyebilmek için sürmeye geçmeden evvel teninize, cildinize uygun bir nemlendiriciyi yedirmeli ve uzun saatler boyunca böylece kozmetik malzemeler altında kalacak olan cildinize bir iyilik yapmalısınız.makyaj yapmanın püf noktaları

Fondöten ve Concealer Kullanımı
Kullanacağınız fondöten eğer ten renginizle aynı ise de bazı yerleri kapatmakta yetersiz kalıyorsa concealer adı verilen ürünleri kullanarak biraz daha bu noktalar üzerinden geçebilirsiniz. Ancak bilhassa sivilceler gibi unsurların makyaj altında çok uzun süre kalmaları daha da onların çoğalmasına neden olacağı için her zaman makyajınızı tüm cildi kapatacak biçimde değil, bu kadar yoğun bir şekilde sadece gerekli olduğunda hazırlamalısınız.

Fondöten Seçimi Nasıl Yapılır? Fondöten Seçmenin Püf Noktaları

Allık ve Pudra
Elbette kapatıcı kozmetik malzemeler tamamlandıktan sonra allık ve pudra kullanımını da aksatmamalısınız. Maalesef cildiniz ikisinden birisini aksattığınızda olması gerekenden çok daha pürüzlü ve daha solgun görünecektir. Özellikle fondötenin cansızlaştırıcı etkisine karşı allığın büyük bir etkisi mevcuttur. Fondöten parlaklığına karşı pudra ise iyi bir düzenleyicidir. Elbette ki kullandığınız göz makyajı ve dudak ürünlerinin teninize her zaman için uyguladığınız fondötenin rengi ve tipi ile uyumlu olması gerektiğini de aklınızdan çıkarmamalısınız.

Makyaj hakkındaki diğer yazılarımız için buraya tıklayın

Doğru Ruj Seçimi İçin İpuçları

 

Bu Yazıya Yorum yapılmamış

Konunun anahtar kelimeleri: yagli cilde guzel makyaj yapmanin puf noktalari,http://kadingunlugu net/bitkisel-tedavi/makyaj-yapmanin-puf-noktalari html,kadin gunlugu goz sekline gore makyaj yapmanin puf noktalari,kozmetik püf noktaları,makyaj yapmanın püf noktaları kadinlar,makyaja giriş
193 defa okundu

YORUMLAR