Kategoriler

Maske Tarifleri

 

Maydanoz maskesi: 1 çay fincanı damıtılmış su, 2 avuç maydanoz, 1 çorba kaşığı bal, 1 adet yumurtanın sarısı

Suda maydanozu 15 dakika kaynatın ve süzün. Su soğuduktan sonra bal ve çırpılmış yumurta sarısını ekleyin. Yüzünüze bir fırça yardımı ile sürüp 15 dakika bekletin. Su ile de durulayın.

Mayonez maskesi: Yarım tatlı kaşığı deniz suyu, 1 adet yumurta, 1 çay fincanı zeytinyağı, 2 çorba kaşığı limon suyu

Diğer malzemelerle birlikte zeytinyağının yarısını karıştırın. İyice koyulaşıncaya kadar bu karışımı çırpın. Ağır ağır geri kalan zeytinyağını da ekleyin. Karışımı buzdolabına kaldırın. Yüzünüze maskeyi sürdüğünüzde 20-25 dakika kadar bekletmeye özen gösterin. Su ile durulayın.

Arı sütü maskesi: Probee arı sütü yoğun bakım

İçeriği; polen, saf arı sütü ve bal

Etkileri; saf arı sütlü içerikli yoğun bakım maskesi; güneş lekelerinde, sivilceli ciltlerde, göz altı torbalarının yok edilmesinde ve sarkmalarda kullanılır. Ayrıca B vitaminin yoğun içeren malt içeceklerinin içimi sırasında göğse yapılan masajlarla da göğüslerdeki sarkmayı önlediği için düzgün görünüme getirdiği kanıtlanmıştır.

Kullanım biçimi; iyice temizlenmiş cildinize akşamları yatmadan önce iki dakikalık masaj eşliğinde uygulayın. 20 dakika kadar beklettikten sonra gül suyu ile temizleyebilirsiniz.

Gülsuyu maskesi: Sıcak suya bir avuç dolusu tuzsuz ve kavrulmamış bademi bırakın. Sıcak suyun içinden alarak suda yumuşayan kabuklarını soyun. Bir havanda dövün. Gülsuyundan da birkaç damla ilave edin ve bu işleme merhem gibi olana kadar devam edin. Biraz daha sonra içine bal ekleyin. 1-2 saat kadar bekletin ve tülbentle süzün. Size cildi derinden temizleyen ve güzelleştiren maskelerden biridir.

Aspirinli cilt maskesi: 3 adet aspirini yumuşak bir cilt için çok az suda pütürleri yok olana kadar, karıştırıp eritin. Yüzünüze uyguladıktan sonra 10 dakika bekleyip, durulayın. Sivilcelerinizin azaldığını ve cildinizin yumuşadığını göreceksiniz.

Birçok kozmetik ürünün içinde bulunan salisik asit, aspirinde de bulunmaktadır.

Su yerine, aynı karışımı limon suyu ile de uygulama biçimi var ama cilt yapısı kuru ve hassas olanlar açısından sakıncalıdır.

 

 

 

Bu Yazıya Yorum yapılmamış


68 defa okundu

YORUMLAR