Kategoriler

Meyve Maskeleri Yapımı: Mevyeler ile Güzellik Maskeleri

Cilt bakımında meyveler ile doğal bakım yapmak ister misiniz? Evde kolay hazırlanan meyve maskeleri ile doğal yüz bakımı yapabilirsiniz. İşte meyve maskesi tarifleri:

Meyve Maskeleri Yapımı: Mevyeler ile Güzellik Maskeleri

Çilek maskesi: Kuru ciltler için birebirdir. 10 dakikadan fazla gerici etkisi olduğundan bekletilmemelidir. Çilekleri ezdikten sonra nemlendiricinize karıştırın ve yüzünüzün tümüne sarın. Ayda iki kere uygulayabilirsiniz.

Muz maskesi: Bu maske hassas ve solgun ciltler için uygundur. Kuru ciltler için de uygulanabilir. Bir adet lekesi olmayan muz ezilerek nemlendirici ile karıştırılır ve yüze uygulanır. 20 dk bekletilir.

Elma sirkesi: Bu maske karma ciltler için uygundur. 1 adet Golden elmanın içini ezip, iki kahve kaşığı nemlendirici ile karıştırın ve yüzünüzde 20 bekletin. Haftada iki kere uygulayabilirsiniz.

Portakal maskesi: Bu maske yağlı ciltler için kullanılır. Portakal suyunu sıkın ve iki çay kaşığı nemlendiricin içine karıştırın. 10 dk bekletin. haftada 2 kere uygulayabilirsiniz.

Limon maskesi: Yağlıya yakın, sorunlu ciltler ve normal ciltler için kullanılan bir maskedir. Portakal maskesi gibi hazırlayın ve 5 dk bekletin. haftada iki kere uygulamak yeterlidir.

Üzüm maskesi: Bu maske karma ciltler için uygundur. Aynı bir portakal limon maskesi gibi hazırlanır. Yüzünüzde 10 dk bekletin.

Avokado maskesi: Bu maske yorgun ve kuru ciltler içindir ve güneşlendikten sonra da uygulanabilir. Avokadodan 1 çay kaşığı ezin ve nemlendiricinizle karıştırın. Yüzünüzde 15 dk bekletin. haftada bir kere uygulayın.

Bu Yazıya Yorum yapılmamış


etiketler:
41 defa okundu

YORUMLAR