Kategoriler

Moda Kitapları: Moda Tarihi Üzerine Kitaplar

Sanki moda dünyasından aşklar, hayatlar, insanlar, tasarımlar rüyaların yapıldığı kumaştan… orasının; muhteşem bir şimdiki zamanı, görkemli bir tarihi, güvenle parlayan geleceği ve tüm bunların hayat bulduğu altın değerindeki kitapları var. Modanın keşfine çıkmak için, bu kitaplar adeta bir pusula gibi. İşte moda tarihinin ve unutulmaz tasarımcıların bizde yer aldığı bu kitaplarla moda dünyasını keşfe gidiyoruz.
Christion Louboutin: Stilettoları ve kırmızı tabanları ile arzu nesnelerinin mucidi oan Christion Louboutin’in 20 yıllık kariyerinde vizyonu, yaşadıkları ve kendi kaleminden başlangıç öyküsü bizlerle bu kitapta buluşuyor. David Lynch’ın çektiği fotoğraflar, Loutboutin’in limitli serisi ve Christion Louboutin’e ait 120 ikonik tasarım, kitabın sürprizleri arasında yer alıyor. Kütüphanenizde, kırmızı tabanlar ile büyüleyici bir yolculuğa çıkmak istiyorsanız yer açın.
Alexander McOueen: Savage Beauty: bu kitap, Metropolitan Sanat Müzesi’ndeki Savage Beauty üzerine çıktı. Bir kez daha McOeen’in yaratıcılığını, dahiliğini ve orijinalliğini gözler önüne seriyor.

Carine Riotfeld : Irreverent: Kendine has sitili ve Fransız Vogue Dergisi’nin başarısı ile dikkatleri üzerine çeken efsanevi moda editörü Carne Roitfeld’i yakından tanımak için bir fırsat yakaladık. 10 yıllık Vogue macerasına 2010 yılında son veren Roitfeld’in moda dünyasındaki yolculuğunu kitap unutulmaz ve güzel fotoğraflarla gözler önüne seriyor. Koleksiyonlarınız arasında mutlaka bu kitap yer almalıdır.
Chanel: Tehe Vocabulary of Style: Karşı konulmaz Coco’muzun 100 yıllık markası Chanel’in ikonik tasarımları bu kitapta yer alıyor. Moda algısını yaşadığı dönemde yerle bir eden Kraliçe’ye saygı duruşu niteliği taşıyan bu kitapla Chanel’in stilini keşfediyor, bunun yanı sıra çok daha iyi bir şekilde stilin yapı taşlarını da anlıyorsunuz. Chanel’in siz de tutkunuysanız kesinlikle bu kitaptan mahrum kalmamalısınız.
Valentino: Themes and Variations: Valentino’nun yılar boyu gerçekleştirdiği tasarımların bu muhteşem kitap orijinal skeçleri ve fotoğraflardan oluşuyor. Bu kitap eğer Valentino’nun tasarımlarına hayransanız arşivinizde olmalıdır.moda kitapları

Dior Couture: Rizzoli tarafından 1947 yılından bugüne uzanan bir başka hikaye de çıkarılan Dior Coutere’de. Ünlü fotoğraf sanatçısı Patrick Demarchelier’nin bir araya getirdiği karelerden oluşan bu kitapta, gece kıyafetleir içinde Dİor ünlü modelleri ve ünlü isimleri görmeye hazır olun.

Bu Yazıya Yorum yapılmamış

Konunun anahtar kelimeleri: anything,ikonik moda kitapları,valentinonun gunlugu
etiketler:,
72 defa okundu

YORUMLAR