Kategoriler

MS Hastalığı ve Bitkisel Tedavisi

 

Nörotravmanın ardından genç erişkinlerde en sık görülen nörolojik bozukluk olan MS hastalığının tedavisinde kullanabileceğiniz bitkileri seçtik. Beyni ve omuriliği tutan, MS hastalığı (Multipl Skleroz) öz bağışıklık hastalığıdır. En sık olarak genç erişkinlerde görülen ikinci nörolojik bozukluktur. Henüz tam olarak hastalığın nedeni de anlaşılamamıştır. Ortaya genetik ve çevresel faktörlerin birleşimi ile çıktığı düşünülmektedir. Zaman ve belirti olarak MS hastalarındaki gelişmeler farklılık gösterebilir. Genellikle hastalığın etkilediği kişiler 20-40 yaşlar arasındadır. Kadınlarda görülme oranı erkeklerin iki katıdır. Kuzey Avrupa’da hastalık oldukça yaygın olarak görülmektedir. Belirtileri ise; bulanıklık ya da çift görme, vücut hareketlerinde düzensizlik, beceriksizlik, konuşma bozukluğu, yorgunluk, sık sık idrara çıkma ve idrar kaçırma, erkeklerde istikrarsızlık, denge kusuru ve baş dönmesine iyi gelen bitkiler;

Semizotu: MS hastalığına iyi gelen bitkiler arasında yer alır. Her gün bir tabak haşlanmış semizotunu MS hastaları tüketmelidir.

Buğday: MS hastaları için buğday sıklıkla önerilen besinler arasında yer alır. İki kaşık buğdayı yarım litre kaynatılmış suya atıp 10 dakika kadar haşlayın. Ilıyınca; sabah kahvaltısından sonra yarısını öğle yemeğinden önce aç karnına da diğer yarısını için. 30 gün içinde bu bitkisel kürü tüketmeye çalışın. Kürü kullanıp, 1,5 ay ara verilmesi gerekir.

Zencefil: Güçlü anti-inflamatuar özelliklere sahip bir bitkidir. MS hastalığının azalmasına yardım eder. Bal ile zencefil suyu karıştırılarak günlük olarak tüketilmelidir.

Kırkkilit otu: Bu bitki at kuyruğu olarak da bilinir. Beş dakika kadar 1-1,5 tutamını kaynatın. Ilıdıktan sonra suyunu süzerek için. MS hastalığında atakların zaman aralığını açar, şiddetinin düşmesine yardımcı olur, kalıcı hasarlara karşı da önleyici ve koruyucu etkiye sahiptir.

Bu Yazıya Yorum yapılmamış

Konunun anahtar kelimeleri: kırkklllt otu ms,sevki gungor idrar kacima,sevki gungor ms hastalığı,şevki güngör ms kuru
72 defa okundu

YORUMLAR