Kategoriler

Muz Maskesi İle Evde Saç Nasıl Düzleştirilir?

 

Artık düz saçlara sahip olmak çok kolay. Adım adım yapılışını sizlere burada anlattık.

Evde bulunan malzemelerle, kuaföre ya da güzellik merkezlerine para harcamadan saçınızı düzleştirebilirsiniz. İşte uygulanışı;

Folat ve B6 vitamini gibi saç dostu besin dolu yapısı ve yüksek şeker içeriği ile muz saçınızı nemlendirmede yardımcı olur. Vazgeçilmez saç bakım ürünlerinden biri de zeytinyağıdır. Protein özleri sayesinde süt ise saçın güçlenmesini sağlar. Bu yiyeceklerin tümü saç düzleştirme etkisine sahiptir. Saçınızın uzunluğuna ve gürlüğüne göre maskeyi hazırlarken kullanacağınız malzemelerin miktarını kendiniz ayarlayabilirsiniz.

Muzun kabuğunu soyduktan sonra küçük küçük keserek doğrayıcıdan geçirin ve pürüzsüz hale getirin. Zeytinyağı, yoğurt ve balı da içine ekleyip iyice karıştırın. Maske saç kremi kıvamına gelmelidir.

Kökten uca kadar kuru saçlarınıza eşit miktarda maskeyi dağıtın. Sıvı bir karışım olan bu maskeyi lavaboda ya da banyoda yaparsanız daha iyi olacaktır, etrafa damlamasını böylece önlemiş olursunuz.

Boneyi saçınızı geçirin ve 1 saat kadar bekletin.

Güzelce saçlarınızı yıkayıp, şampuanla durulayın.

Saçınızı en son havluyla hafifçe kurutup, tarayın.

 

 

 

 

Bu Yazıya Yorum yapılmamış

Konunun anahtar kelimeleri: Saç düzleştiren muz maskesi,sac duzlestiren muz maskesi,muzla saç düzleştirme,muz ile saç düzleştirme,Saç duzlestiren muz maskesi,sac duzlestirici muz maskesi,muz maskesi saç düzleştirici,muz maskesi ile saç düzleştirme,muz maskesi ile sac duzlestirme,saç evde nasıl düzleştirilir
1.198 defa okundu

YORUMLAR