Kategoriler

Nasır ve Çatlayan Topuklara Doğal Çözüm Önerileri

Çatlayan topuklar için evde yapılabilecek şeylerden bahsetmek istiyoruz. Çatlak topuk tedavisi için basit ve doğal yöntemler şunlar:

Ayak Bakımı İçin Doğal Çözüm Önerileri

Ayaklar, vücudun en çok zorlanan bölümüdür. Aynı zamanda da ayaklar, en çok ihmal edilen organlardır.
Gerekli ayak bakımınızı ihmal ederseniz ve özen göstermezseniz şişlikler, nasırlar, çatlaklar, enfeksiyonlar ve tırnak batması gibi bazı cilt ve ayak sorunlarına ortam hazırlamış olursunuz.

Bu cilt sorunlarını doğru ayak bakımıyla nasıl önleyeceğinizi öğrenin. Yapmanız gereken tek şey, bazı tedbirleri alıp, yapılacak adımları uygulamaktır.

Ayaklarınıza Her Gece Yağla Masaj Yapın: Ayaklarınız böylece rahatlamanın yanı sıra pürüzsüz de olurlar. Ilık yağ ile birlikte kışın susam yağı ya da hardal yağı da kullanılabilir. Hindistancevizi yağı yazın serinletici bir etki yaratır.

Nasır İçin Bitkisel Çözüm Önerileri

Nasır gibi bazı ayak problemleriniz varsa, çözümünü sunacağız. Ayakkabılarınız çok dar olduğunda, ayağa tam oturmadığında ya da ayağı vurduğunda, nasır oluşur. Bu durum, ayak kemiklerinde oluşan baskının ve kan dolaşımının engellenmesinin sonucu olabilir.

Nasırlar, ayak bakımında kontrol altına alınır, iyileştirilir. Kadife çiçeğinin gövdesinden elde edilen özsuyu, papaya suyu ya da yeşil incirden elde edilen sütü sık sık nasırlı olan bölgeye sürün. Nasırın üzerine bir dilim limonu koyup, yerinden gece boyunca oynamaması için sarın.

Çatlayan Topuklara Doğal Çözüm

Çatlamış topuklardan dolayı birçoğumuz sıkıntı çekeriz. Sert yüzeylerde çıplak ayak yürümek, güneşe, rüzgara ya da suya ayakların aşırı maruz kalması topuk ve ayak parmakları arasında çatlak oluşmasına neden olmaktadır. Ayaklara özen göstermemenin sonucu bu durumdur.

Faydalı ve pratik önerilerle bu sorundan kurtulabilirsiniz. Bir çay kaşığı susam yağı ile üç çorba kaşığı balmumunu karıştırıp biraz ısıtın ve çatlak kısımlara sürün. Rahatlatıcı ve yatıştırıcı etkisi hissedilecektir.

Diğer bir seçenekse bir çorba kaşığı suyla bir çay kaşığı mango ağacı suyunu karıştırıp, çatlayan deriye sürün. Gece yatmadan evvel bu yöntemler uygulanırsa, kendinizi daha rahat hissedersiniz. Çünkü gün içinde, işler nedeniyle pek oturamayız. Bu nedenle de tam anlamıyla bir bakım gerçekleştiremeyiz.

Doğru uygulanan ve iyi planlanmış bir ayak bakımıyla bu problemleri önleyebilirsiniz.

Bu Yazıya Yorum yapılmamış

Konunun anahtar kelimeleri: çatlayan topuklara ne yapmalı,sert topuklara çözüm,çatlayan topuklara bitkisel çözüm,Nasırlı topuklar için ne yapmalıyız,çatlak topuklara çözüm,catlak ve nasirli ayak icin ne yapilir,nasir icin oneriler,suna dumankaya dan nasırlı topuklara tedavi,setlesmis topuklara dogal cozumler,sert topu
etiketler:, ,
1.644 defa okundu

YORUMLAR