Kategoriler

Nemlendirici Kremler Nasıl Kullanılır?

Nemlendirici Kremler Nasıl Kullanılır? Yüz ve cilt için nemlendirici krem kullanımı ve nemlendirici krem kullanmanın püf noktalarından bahsetmek istiyoruz.

Cildimizin yapısını koruyabilmek ve onu canlı tutabilmek için nemlendirici kremlerin ne kadar önemli oldukları ortadadır. Sürekli olarak özellikle yaz mevsiminde terlemek ve cildin su kaybı, kış mevsiminde de cildin soğuk havalardan dolayı cansızlaşmasına karşı nemlendirici kremler en etkili kozmetik malzemeler arasındadır. Fakat nemlendirici kullanımı doğru bir şekilde gerçekleşmediğinde sıkıntılar maalesef baş gösterebilir ve istediğimiz kadar cildimiz güzel olmayabilir. Şimdi sizlere burada nemlendiricinin nasıl sürüldüğü ve buna dair inceliklerden bahsedeceğiz.

Nemlendirici Kremler Nasıl Kullanılır?
Nemlendirici sürmesi gerektiğini birçok kadın bilse bile bunu nasıl gerçekleştireceğini ve başka neler yapabileceğini bilememektedir. Günlük su ihtiyacınızı karşılamıyorsanız nemlendirici sürmenin pek bir faydasının olmayacağı unutmamanız gereken en önemli noktadır. Bu kremler vücudunuzun doğal yapısına ek olarak nemlendirme sağlarken asla suyun yerini tutmazlar ve sağlıklı bir tene sahip olmak için kesinlikle bol bol su tüketmeli, doğal sudan cildinizi mahrum bırakmamalısınız.

Nemlendirici Krem Kullanımında Yapılan Hatalar
Bu süreci de geçtiğimize göre şimdi gelelim krem sürme aşamasında yapılan yanlışlara. Diş fırçalama konusunda da özellikle yapılan hatalardan birisi keskin ve sert hareketlerle, yüksek basınç uygulayarak kremin bölgeye uygulanmasıdır. Daha iyi bir şekilde deriye yedirileceği düşünülerek yapılan bu uygulama istenen sonucun maalesef aksine kremin boşa gitmesine neden olur ve derinizin de uygulanan basınç yüzünden daha erken yaşlanmasına yol açar.nemlendirici kremler

Nemlendirici Kremlerin Doğru Kullanım Şekli Nasıl Olmalı?
Nemlendirici kremi doğru bir şekilde sürmek için öncelikle ellerinizi kullanmalı ve ellerinize kremi en iyi şekilde dağıtmalısınız. Sonrasında ise çok yumuşak ve biraz uzun süren sade hareketler ile yüzünüze kremi yedirmelisiniz. Cildinizin böylece krem içerisindeki nemi almak için vakti olacaktır ve herhangi bir tıkanıklık meydana gelmeden gözenekleri nemlendirici krem dolduracaktır. Sadece nemlendirici kremler için değil aynı yöntemi aynı zamanda diğer krem türleri için de kullanmanız gerekmektedir. Ayrıca her ne kadar saç bakım kremleri de yüz değil saçları ve saç diplerini hedef alsalar da buna benzer mekanikler ile çalışmaktadırlar. Saçlarınıza dolayısıyla uyguladığınız bakım kremleri sade hareketler ve yavaş bir biçimde saçlarınıza yedirilmeli, kesinlikle saç ve saç diplerinizi yıpratmamaya azami bir dikkat göstermelisiniz.

>> Cilt Nemlendirici Maskeler: Cilt Nemlendirici Maske Tarifleri

Bu Yazıya Yorum yapılmamış

Konunun anahtar kelimeleri: ibrahim saraçoğlu kremleri kullananlar,ibrahim saraçoğlu göz çevresi kremi kullananlar,prof saracoglu antiaging göz çevresi kremi kullananlar,saraçoğlu göz kremi kullananlar,prof saracoglu anti aging göz çevresi kremi kullananlar,prof saracoglu anti aging gece kremi kullananlar,ibrahim saraçoğlu kozmetik ürünleri kullananlar,ibrahim saraçoglu göz krem yorumlar,ibrahim saraçoğlu cilt bakım ürünleri kullananlar,ibrahim saraçoğlu göz altı kremi kullananlar
etiketler:, ,
2.301 defa okundu

YORUMLAR