Kategoriler

Parfüm Kullanmanın İncelikleri

Kişiliğimizle seçtiğimiz kokunun doğrudan ilgisi vardır. Hafif parfümleri duygusal insanlar seçerken, daha ağır sayılabilecek parfümleri ise hareketli bir yaşam tarzı olanlar seçerler. Adeta parfüm seçerken kılı kırk yararız. Herkesin, beğenerek seçtiğimiz parfümü hissetmesini ve böylelikle kendimizi daha rahat ifade edebilmeyi isteriz.

Parfüm Kullanmanın İncelikleri Nelerdir?
Nasıl bir koku seçimi yaparsanız yapın, kullanırken özen gösterin. Mutlaka girdiğiniz ortamlarda yoğun parfüm kokusuyla karşılaştığınız olmuştur. O kokuyu kullanan kişiye göre ortamda çok güzel bir koku vardır. Ancak o ortamdaki başkalarına sorduğunuzda bu yoğun kokudan rahatsız olduklarını söylerler. O nedenle mutlaka belli bir ölçüde parfüm kullanılmalıdır.

Kokunuzun her ortamda beğenilmesini, parfüm kullanırken dikkat edeceğiniz küçük ayrıntılarla sağlayabilirsiniz.
Cildin tüm kokulardan arınmış ve temiz olması, parfüm kullanmanın ilk şartıdır. Duş ya da banyo sonrasında sürerek parfümünüzün daha kalıcı olmasını sağlayabilirsiniz. Cildin kokuyu daha iyi hapsetmesini gözeneklerin açılması sağlayacaktır.
Parfümünüzün yan ürünlerini banyo sırasında kullanmaksa kokuyu katlayacaktır.

Tenimde Parfüm Kokusu Kalmıyor Diyenler İçin Tavsiyeler
Parfümün kalıcılığıyla cilt tipi de yakından ilgilidir. Parfümler, yağlı ciltlerde daha kalıcıdır. Cildi kuru olanlarsa parfümü daha çok sürmelidir.
Parfümün kalıcılığını cildin asit oranı da etkiler:Ağaçsı ve baharatlı kokular, asitli ciltlerde daha kalıcıdır.
Çiçeksi kokularsa asit oranı az olan yani hassas ve kuru ciltlerde kalıcı olacaktır.

Parfümün Kokusu Nasıl Kalıcı Olur?

Parfümün Kokusu Üstümde Kalmıyor diyenler için detaylı bilgiler verdiğimiz makalemizi okumak için tıklayın: Parfümün Kokusu Nasıl Kalıcı Olur?

Ağır Parfüm mü Hafif Parfüm mü?

Hafif parfümleri sıcak günlerde kullanın. Sıcak nem de parfümün kokusu daha da kuvvetlenir. O nedenle sonbahar ve kışın, daha baskın ve egzotik olanları, yazın ise hafif olanları kullanmanız doğru olacaktır.

parfüm kullanmanın incelikleriSabah, öğle, akşam parfüm sıkmak mı gerekir?
Katiyen hayır. Etrafınızda yaklaşık 3 metre çapında, parfüm sıktığınızda bir koku çemberi oluşur. Bu yüzden günün bölümlerini ve bulunduğunuz ortamları göz önüne alarak parfüm konsantrasyonlarıyla ve koku aileleriyle oynamanız gerekir.
Gündüz: insanları, sabahın erken saatlerinde metroda, otobüste ya da iş yerinde rahatsız etmemek gerekir. Parfüm kokusu, toplu taşıma araçlarında hoş olmayan sonuçlar doğurabilir. Mide bulantısı, migreni olanı tahrik etme ve baş dönmesi gibi sonuçlar yaşanabilir. Sabahları parfüm sürmeden çıkmak istemeyenler ise krem havasındaki kokuları tercih etmelidir.
Öğleden Sonra: Her yere ulaşabilen ve hayatın tatlılığını yansıtan parfümleri öğleden sonraları tercih edebilirsiniz. Ağır olmayan, çiçek ya da meyve ailesine ait iyi yayılan kokuları tercih edebilirsiniz.
Gece: Gece, parfüm özünün kullanılabileceği tek zamandır. Saatlerce parfüm özleri vücutta kalır ve ikinci deriniz halini alır. Gece kullanımına en uygun, şık kıyafetlerle uyum sağlayan, iştahlı notalar içeren, gizemli, ipekli ve ağır kumaşlarla uyumlu olan koku ailelerinden birini tercih edebilirsiniz.

Doğal Deodorant Tarifleri

Doğal deodorant nasıl yapılır? Bitkiler ile evde yapılabilecek doğal deodorant tariflerini sizlere sunmak istiyoruz. İşte en kolay bitkisel deodorant tarifleri: Doğal Deodorant Tarifleri ile Bitkisel Deodorant Yapımı

Bu Yazıya Yorum yapılmamış

Konunun anahtar kelimeleri: tenimde parfüm kalmıyor,tenimde parfüm kokusu kalmıyor,parfüm tenimde kalmıyor,hicbir parfum tenimde kalmıyor,hiçbir parfum tenimde kalmıyor,Kadinlar saca parfüm nasl sürmelidrler,parfum kokusu tenimd,parfumun asitli kokusunu nasıl yok ederim,parfümler tenimde kalmıyor
etiketler:
433 defa okundu

YORUMLAR