Kategoriler

Pastel Tonlarda Makyaj Nasıl Yapılır?

Pastel Tonlarda Makyaj Nasıl Yapılır? Pastel Tonlarında Makyaj Yapmanın Püf noktaları Nelerdir? Bu yazımızda Pastel Tonlarda Makyaj Yapımından bahsetmek istiyoruz.

Pastel Tonlarda Makyaj Renkleri

Soluk sarı ya da parlak olmayan beyaza çalan renk sarı rengin pastel tonu, krem rengidir.
Mavi akvaryum gölgesi denilen flu bir ton grubu bebek mavisi pastel bir renk olarak bilinir.
Sarının daha hakim olduğu mat görünebilen açık tonlar portakal turuncusu pastel grubuna giriyor.
Mavinin, pembenin, beyazın ekru tonları oluşturduğu bir renk saydam ve çok vurgulayıcı olmayıp, iyi bir efekt çıkarır.
Aslında bütün ana renklerin gölgeleri bej tonu ve buna benzeyen birçok pastel tondan oluşuyor.

Pastel Tonlarda Makyaja Başlarken
Makyaj uygulamasına cilt temizliğinden sonra geçebilirsiniz. Cildinizi önce transparan ince kapatıcı özelliği olan fondöten uygulayın. Makyajın dayanıklılığını, fondöten arttırır ve daha pürüzsüz hale gelmesini sağlar.

Göz Çevresi İçin Kapatıcı: Dikkat edilmesi gereken husus göz makyajında, göz çevresindeki renk farklılıklarını gizleyerek gözlerin canlı görünmesini sağlamaktır. İstenmeyen unsurlar olan göz altı morlukları, göz altı torbaları ve cilt lekelerini gizlemek için kapatıcı kullanmalısınız.
Kapatıcı ile göz çevrenizde gölge düşen yerleri de benzer şekilde kapatmalısınız. İnce bir transparan pudra ile ardından göz etrafını pudralayın. Far birikmesini ve farın ömrünün uzamasını bu işlem sağlayacaktır.pastel tonlarında makyaj

Göz Makyajı İçin Pastel Renkler: Pastel renkte yapılan bir göz makyajı daha duru bir görünüm sağlar. Krem, vanilya ve uçuk pembe tonları bu makyaj için ideal bir seçim olabilir.
Gözlerinizin etrafına daha açık tonlu far sürdükten sonra, gölgelendirmeyi de bir iki ton koyu far ile yapın. Ufak far hamleleri göz üstü çukurlarına içten dışarıya doğru, göz bitimine kadar olmalıdır.
Eyeliner ya da kalemi isteğinize bağlı olarak kullanabilirsiniz. İri gözlere sahipseniz alt göz çevresine içe, küçük gözlere sahipseniz kalemi dışa çekmelisiniz. Far fırçası ile kalemi dağıtarak buğulu gözlere de sahip olabilirsiniz.

Kirpikler: Amacın sadece kirpik rengini koyulaştırmak olduğu unutulmadan çok yoğun kullanılmamalıdır.

Allık: Doğal renkleri allıkta da tercih etmenizde fayda var. Nude, toz pembe, turuncu gibi renkler pastel tonlar için uygun olabilir.
Dairesel hareketlerle, allık uygulamasında yumuşak bir görünüm kazanmaya çalışın.
Ayna karşısında yapacağınız minik bir gülücük ile allığı sadece yanak kısmına hafif dokunuş olarak uygulayabilirsiniz.

Dudak: Her makyajda olduğu gibi pastel trendinde de dudak makyajı, önemli bir tamamlayıcıdır. Doğal, parlak ve ıslak olmayan pastel tonları tercih edilmelidir.

Bu Yazıya Yorum yapılmamış

Konunun anahtar kelimeleri: pastel makyaj nasıl yapılır,pastel tonlarda makyaj,pastel makyaj yapma,pastel tonlarında makyaj,pastel tonlar hangileridir,pastel göz makyajı nasıl yapılır,http://kadingunlugu net/bitkisel-tedavi/pastel-tonlarda-makyaj-nasil-yapilir html,pastel renk makyaj,pastel tonlarda makyaj nasıl yapılır,açık tonlarda makyaj
etiketler:,
1.657 defa okundu

YORUMLAR