Kategoriler

Pürüzsüz Bir Cilt İçin Ne Yapılmalı?

Cildinizin pürüzsüz olması için sağlıklı olmanız gerekir. Sağlıklı ve ışıltılı bir cilde sahip olmak için düzenli egzersiz yapmanız da şarttır. Cildinize, günde 8 bardak su içerek etkili bir fayda sağlamış olursunuz. Bu oran hassas kişiler için fazla gelebileceğinden en az 6 bardak içmek daha sağlıklı olacaktır. Sürekli patates kızartması, hamburger gibi yağlı gıdaları tercih etmeyin. Sağlıklı yağları içeren ; avokado, balık ve fındık gibi besinleri diyetinizde kullanarak katkıda bulunabilirsiniz.

Pürüzsüz Bir Cilt İçin Ne Yapılmalı?
İşte size pürüzsüz bir cilt için önerilerimiz:

İlk olarak süpermarket, kimyager ya da güzellik salonuna gidin. Losyon, toner, nemlendirici ve yüz fırçaları veya anti bakteriyel sabunlarla sonrasında yüzünüzü iyice temizleyip, nemlendirin. Aldığınız ürünlerin cilt tipinize uygun olduğundan emin olun.
Yüzünüzü günde en az iki kez yıkayın. Yüzünüzü, sabahları yıkarken en az 10 saniye soğuk su ile ovalayın, yüz süngeriyle sonra kurulayın. Pürüzsüz bir cilt içinKan akışını sağlayarak cilde iyi gelecektir. Sonrasında ise buharlı sıcak suyu bir fincan ya da kaseye alarak yüzünüzde dolaştırın. Böylece gözeneklerinizin açılmasına yardımcı olacaktır. Daha sonra yüzünüzü yağsız bir temizleyiciyle yıkayın. Limon suyu ya da toner ile nemlendirerek uygulayın. Cildinizi yatmadan evvel de nemlendirin.
Cildinizin yağlarını her gece uyumadan önce kapalı mendil ile temizleyin. Ilık su ile yine yüzünüzü yıkayın ve nemlendiricinizi uygulayın.

Suna Dumankaya Badem Maskesi Tarifi

Suna Dumankaya, pürüzsüz bir cilde sahip olmak isteyenler için badem maskesini önermektedir. Suna Dumankaya’nın önerdiği badem maskesi ile, pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsiniz.


Zıt ve kızarıklık azaltıcı bir krem olan salisik asit ya da benzoil peroksit içerikli kremleri stick kapatıcı ya da saydam pudra ile uygulayabilirsiniz. Bu işlem tamamen size bağlıdır. Ancak çok faydalı olduğu unutulmamalıdır. Yüzünüzün, bu uygulamayı yaptıktan birkaç hafta sonra daha yumuşak ve parlak olduğunu fark edeceksiniz. Sonucunuz eğer başarılı olursa bir dermatoloğa mutlaka görünün.

Ham Hindistan cevizi yağı

Yüzünüzün temiz olduğundan emin olduktan sonra ham hindistan cevizi yağını uygulamaya geçin. Bu yağdan bir ya da iki damla kullanmanız kafi gelecektir. Yüzünüze 2-3 dakika masaj yapın. Eğer fazla kullandıysanız yumuşak bir havluyla fazlalıkları alabilirsiniz.


Cildinizde lekelere neden olabileceğinden süt ürünlerinden uzak durun.

Bu Yazıya Yorum yapılmamış

Konunun anahtar kelimeleri: cildin pürüzsüzlesmesi icin neler yapilmali ibrahim saracoglu,parlak bir buruna nasil sahip olabiliriz ibrahim saeacoglu,püruzsuz yuze nasil sahip olabiliriz saracoglu,pürüzsüz cilt ist,suna dumankaya parlak bir cilt,suna dumankaya yüzümüzün daha parlak olması icin ne yapmalıyız
etiketler:,
802 defa okundu

YORUMLAR