Kategoriler

Resimli Göbek Eritme Yöntemleri, Göbek Eritme Egzersizleri

Bu yazımızda toplumun en büyük sorunlarından birisi olan göbek sorunundan kurtulma yöntemlerini ele alacağız. Göbek sorunu çok yaygın bir sorun olmuştur. Daha çok erkeklerde görüldüğü düşünülse de bayanlarda da göbek çoklukla görülmektedir. Öncelike bir Hadis-i şerif nakledelim: “Ümmetim hakkında en çok korktuğum şeyler: Göbek bağlamak, çok uyku, tembellik ve yakîn (iman) azlığıdır”

Göbeğinizi eritmek için sizlere oldukça faydalı tavsiyelerimiz var. Öncelikle nefes alıp verme tekniklerini uygulamanızda fayda var. Bunun için şu tekniği izleyebilirsiniz: 

 1. Nefesi burnunuzdan almalısınız. Burnunuzdan alabildiğiniz kadar çok miktarda, ama yavaş bir şekilde nefes alın.
 2. Nefesi ağzınızdan vermelisiniz. Aldığınız nefesi yavaş bir şekilde ağzınızdan verin.
 3. İlk iki hareketi tekrarlayın.
 4. Şimdi saniyeyi ayarlayalım. Burnunuzdan nefes alırken dörde kadar sayın. Om bir, om iki, om üç, om dört şeklinde sayabilirsiniz.
 5. Nefesi vermeye başlarken bu sefer altıya kadar sayın.
 6. Nefes vermek, nefes almaktan daha yavaş yapılmalıdır.

Buradaki hareketlerimizi denemenizi tavsiye ediyoruz. Göbek eritmek için isterseniz diğer tavsiyelerimizi de sonra okuyabilirsiniz:

Resimli Göbek Eritme Yöntemleri, Göbek Eritme Egzersizleri

Evet, işte ilk 3 egzersizimizin resimlerini yukarıda görüyorsunuz…..

İlk egzersizimize başlamak için sırt üstü yere uzanın. Kollarınızı iki yanınıza, avuç içleri yere yapışık şekilde uzatın. Şimdi bir dizimizi kırıp, diğer ayağımızı havaya kaldıracağız. Öncelikle sol dizinizi kırın. Resimdeki pozisyonu alcak şekilde sağ bacağınızı dik ve gergin şekilde havaya kaldırın.

Şimdi ortadaki resimdeki pozisyonu alacağız. İki elinizi kaldırın ve sağ dizinizi tutun. Yerdeki sol bacağınızı da gergin şekilde kırk beş derece kaldırmaya çalışın. Resimdeki şekili aldıktan sonra öne doğru 8 defa küçük esneme yapmaya çalışın.  Sonra ise ayak değiştirn ve 8 esneme de sol ayağınıza yapın.

3. resimdeki hareket için yerdeki pozisyonunuzu koruyun. Dizinizi tutmayın, bu sefer eller diz hizasında ileri doğru uzatılacak. 8 defa  esneyin. Diğer bacak için de aynı hareketi tekrarlamayı unutmayın.

Resimli Göbek Eritme Yöntemleri, Göbek Eritme Egzersizleri 2. Hareket

Bilinen mekik çekme pozisyonunu alın yani elleriniz  ensede, ayak tabanlarınız yerdeolacak şekilde sırtüstü yere uzanın. Bu harekette nefes zamanlaması çok önemlidir. Nefesi verirken kalkacak, nefesi alırkenyere yatacaksınız. Bu mekik hareketini 8 li 3 set halinde yapın. Yani 3 defa, 8er mekik çekin. Mekikte eller ileri doğru uzatılılır, gövde öne yani dizlere doğru esnetilir.
Hareketin devamında yerdeki pozisyonunuzu koruyun. Bacaklarınızı arkasından yani baldırlarınızdan tutun. Karnınızı içeri doğru çekip belinizin üzerinde doğrulun. 4 e kadar sayın. 2. hareketi ilk hareketle dönüşümlü olarak uygulayın.
Resimli Göbek Eritme Yöntemleri, Göbek Eritme Egzersizleri 3. Hareket

Eller ensede yere uzandıktan sonra, ilk resimdeki pozisyonu alıyoruz. Bunun için gövdenizi kıvırın, sol dirseğiniz ile sağ dizinizi birbirine değdirin. Sonra diğer bacağınızı diğer dirseğinize değdirin.8 er defa tekrarlayın.

2. resimdeki şekli alın. Sırt üstü yere uzanmış vaziyette dizlerinizi kırıp yukarı kaldırın. Avuçlarınız iki yanda yere yapışık olsun. Bacaklarınızı hafifçe açık bırakın. Kalçanızı 8 defa yukarı kaldırın indirin. Nefes alma kuralı ise şöyle: Bacaklar yukarıda iken nefes alın, aşağıda iken nefes verin.

Pozisyonuzu bozmadan 3. resimdeki şekli alın. Bacaklarını gergin şekilde doksan derece dikin ve ayak parmak uçlarınızu ileriye uzatın. Şeklinizi koruyarak kalçanızı yerden 8 defa kaldırıp indirin.

Resimli Göbek Eritme Yöntemleri, Göbek Eritme Egzersizleri 4. Hareket

Yine sırtüstü yere yatıp. Ayaklarınız birleşik olarak dümdüz uzanın. Avuç içleriniz yerde iken ayaklarınızı 90 derece kaldırın.  Bu hareket için kürek kemiklerinizi aşağı doğru sarkıtılır. Vücudun üst kısmını yukarı doğru bükülür. Bu esnada nefes alınır. Sonrasında karın içeri çekilir ve yavaşça 2. resimdeki  tam oturuş durumuna gelinir. Kollarınızı havada tutulurak baştaki yatış  pozisyonuna doğru geriye yatılır.  4 defa olarak başlanır, sonra kademe kademe arttırabilirsiniz.

3. resimdeki şekli alacağız. Dizler bükülü  durumda, ayaklarınız kalça genişliğinde açık olarak ve yere tam basar şekilde sırtüstü yere uzanın. Göbek içe doğru çekilerek karın kaslarınızı kasılır. Nefes alınır.Sonra kuyruk sokumu yerden kaldırılır. Kalkarken nefes verilir. Yerde sadece kürek kemikleriniz  temas edene kadar vücudunuzu yükseltmeye devam edilir. Bu durumda 30 saniye bekledikten sonra sol bacak kalça hizasında olacak şekilde ileri doğru uzatılır. Biraz beklenir.  Sonra diğer ayakla aynı hareket yapılır. Her bacakla 4 defa yapılır. Sonra kademeli olarak 8 defa yapılır.

Bu Yazıya 115 Yorum Yapılmış. Yorumları okumak için tıklayın

Konunun anahtar kelimeleri: göbek eritme hareketleri resimli,göbek eritme egzersizleri,göbek eritme hareketleri,karın eritme hareketleri resimli,erkeklerde göbek eritme hareketleri,resimli göbek eritme hareketleri,göbek eritme hareketleri resimli anlatım,göbek eritme yöntemleri,erkek göbek eritme hareketleri,göbek eritme teknikleri
etiketler:, , , , ,
237.480 defa okundu

YORUMLAR

115 Yorum Yapılmış

 1. ben çok beğendim hergün yapmaya çalışıcam

 2. işe yararsa çok mutlu olurum

 3. ben bu hareketleri bilmiordum voleybolcuydum oradada öğrendiğim bi kaç hareket sayesinde
  65 kiloydum bir ayda 13 kilo werdim aynı hareketleri yapıordum inanaın cok etkili tabi hem yerim hemde bu hareketleri yaparım diosunız olmaz düzenli besin tütekin ve ekmek yememeye calışın ekmek iştah açar azimliyse herkes zayıflar.

 4. inşallah işe yararda iddayı kazanırım

 5. lütfen yazark açıklarmısınız 5 kilo vermek istıyorum işe yararsa çok mutlu ve müteşşkkir olurum

 6. uyguladım faydası oldu memnunum

 7. haziranda düğüğünümüz var inş faydası olur yaaa deniycemmmm

 8. çok guzel fıyat ları çok pahalı ben zayıf lamak ıstıyorum alamıyorum acılzayıflamam lazım

 9. herne pasına olursa olsun yapmaya çalışacam ben beyendim

 10. benim kilom fazla değil ama üç bebek ve bana kalan göbek var umarım işe yarar

 11. felaket işe yarıyor

 12. gercekten işe yarıyor gecen sene çok yaptım hıc bırsey kalmadı zayıfım ama bu sene cok cıktı yıne bugunden ıtıbaren bende baslıyorum

 13. bençok beyendim umarım işeyarar.

 14. ben denedim çok iyi geldi bütün bayanlara pes etmeden sizde deneyin derim.

 15. kıvançla evleneceğim için çok heyecanlıyım ve bu yüzden zayıflamam gerekiyor ben beğendim yapacağım

 16. bende çok beğendim bu hareketleri umarım işe yarar..

 17. sizleri çok beyenerek izliyorum zayıflama sitilini kamareya çekerek bizlere iletirseniz çok hoş olur hangi bölgeyi zayıflarsa oraları çekim yapın kalça kısmını göbek kısmını bacakları nasıl zayıflar neler yememiz gerekir ricam bunu yaparsınız bir manken seçin aman zayıf deyil biraz balık etli olsun bakalım ne yerse zayıflar hangi hareketle zayıflar teşekür ederim bey.

 18. deniceyim umarim ise yarar

 19. bende de en büyük sıkıntı maalsefff

 20. bu hareketleri yaptım süper birsey yapmanızı tavsiye ederim dügünüm vardı gelinlige sıgmalıymım ve sıgdım yapın göbek filan kalmadı

 21. ya bu hareketlerin hepsinimi yapmak zorundayız yapabildiklerimizi yapsak olurmu bnde beğendi hareketleri ama bazıları zor gelio yapamıor o yüzden sormak istedim bn hem special k yemeye başladım vede bu sporları yapıorm bakaıl nolckk….

 22. çok güzel hareketler umarım sabırla yaparım ….

 23. ben spor salonunda yaptım bütün bu hareketleri ama sadece sıkılaştım kilo veremedim. mutlaka diyet şart.

 24. ben bu ersesis yaparak tam kilo verdi herkese tavsiye ben frasadan yaziyorum

 25. kaç defa yapıcaz günde bu egzersizleri bir sabah bir akşam yapsak yeterli olurmu birde ne kadar zamanda incelme sağlanıyor yardımcı olursanız sevinirim…

 26. Benim de en büyük sorunum göbeğim, kilom ideal sadece göbeğim sürekli içine çekmekten bıktım bazen nefes bile alamıyorum bu egzersizlerin ise yaramasinı diliyorum kararlılık şart.

 27. merhaba arkadaşlar neolor banada yardım edin 93 kiloyom karnımı gitmiyor acele

 28. hamilelikte bende çok kilo aldım zayıflamak istiyorummmm yardım edin

 29. dikkat ettimde hep bayanlar yorum yapmış…az yiyin yaa:)

 30. bende göbek problemi var inşallah kurtulucam fazlalıklarımdan

 31. kürşat bey sizde dogurunda ondan sonra konuşun

 32. Benimde gobegim var deneyecegim

 33. bende göbegimi eritmek istiyorum yemeklerimide yari yariya düsürdüm acaba bu faydali olur mu?

 34. haaaaaaaaa bide ben 1.55boy 55 kiloyum sizce bu nornal midir?

 35. ya arkadaslar yu sordugumuz sorularin cevaplarini nereden ögreniyoruz?yazar misiniz lütfenn? bekliyorum!!!!!

 36. ben geçen yıl 82 kiloydum.44 beden elbiseleri zor giyiniyordum.Bir spor salonuna yazıldım ve günde 5 öğün ve azar azar yiyerek 70 kilo oldum.Şu an hedefim 59 olmak 40 bedene düştüm.
  Egzersiz hareketleri yaparak ve elinizden geldiğince tuzludan ,yağlıdan tatlıdan , ekmekten kaçınarak kilo verebilirsiniz.Bir de her sofraya oturduğunuzda yemeniz gereken yemek limitini tabağa koyun.Ondan fazlasını yemeyin.Doymadığınızda yemekten sonra 2 bardak su için.
  İlk hafta çok zordur ama dişi,nizi sıktınız mı devamı çorap söküğü gibi gelir

 37. sadece göbektenmi yoksa vücudun genelinde kilo vermek söz konusumu?

 38. BENDE GÖBEK YOK AMA KUZENİM GÜLPERİ NİN ÇOK İHTİYACI VAR BU HAREKETLERE

 39. doğum sonrası çatlaklarımdan nasıl kurtulabilirim 11sene oldu

 40. ben dün basladım ve karın kaslarımda hafif bir agrı var.aslında ben sporcuydum ve o zamanlar kilo sorunum olmamıstı fakat bırakınca arttı.denemeye basladım umarım işe yarar

 41. ben sezeryanla doğum yaptım 2ay oldu bende yapsam dikişlere zararı olur mu

 42. bnmde boy 155 ama 50 kiloyum bnce leyla fazla sana…d

 43. bnmde boy 155 ama 50 kiloyum leylacm 55 kilo fazla gibi.d

 44. bnce fzla sorun etmemeli.d bynlar

 45. BeN 2-3 ay Denemiştim Göbeğim Kalçam BacaKLarım daki yağLaRDa AzaLMa Ve göbeğim Erimişti Her zaman Yapmak Gerek FormüLü Biliordm Ama Şimdi Uygulaması Zor Gelior Herkeze Tavsiye ederim =)

 46. bugunden itibaren deniyorm insallah işe yarar

 47. Eşim hakan da göbekli hanımlar sevmiyor maslesf ben göbekliyim eşim çin zayflamaya karar verdim hakancım senin için bu göbeği eriticem

 48. inşallah iyi gelir.

 49. ilk hamileliğimde kilo almadım ikincide çok kilo aldım denicem

 50. SEVGİLİ EŞİM BANA BU SAYFAYI ÖNERDİ.ACBA NEDEN???????????????????:):):):):):):):):):

 51. denemeye değer bence:))mantıklı

 52. ince bir belim vardı 2aydır göbek böigemde kilo almaya başladım deneyeceğim

 53. çok begendim kesin yapıcam teşekkürker…

 54. bende çokkilolu bir bayanım bende denemek istiyorum umarım işe yarar

 55. benim boyum 1.57 ve 52 kiloyum. göbegim var .sıkı bir diyete basladım. hergün 45 dk. spor yapıyorum bu hareketleride yapıcam inş. biran önce ertirim. hepimiz eritiriz inş 🙂

 56. hareketler zor ama sonuç güzel olcaksa yorulmaya deger

 57. tam 15 kilo fazlam var ve eski azmimden ve istikrardan eser yok çok istiyorum ama egzersiz usanç veriyor

 58. arkadaşlar huvuzda yüzerek göbek erite bilirsiniz

 59. bu hereketleri ede bilsem tabiki kilo vere bilerim

 60. inşallah zayıflarım

 61. saniyorum ise yarar sadece diyet yetmiyor bunun yaninda spor gerekiyor aslinda hersey bizlerin elinde bende göbek problemi var deneyecegim mullaka

 62. bügün basladim cok yorgunum ama zamanla alisacagim

 63. her işin başı azim 1yılda 10kilo aldım hiç anlamadım vericem diye uğraşıyorum inşaallah egzersizler işe yarayacak

 64. ben aynı zamanda behcet hastasıyım eklemlerimde özellikle bel ve kalça kemiklerimde çok ağrılarım var bana bu hareketlerin zararı olurmu yoksa bende denemek istiyorum….saygılar

 65. Doğum yapınca hele de 2.çocukta çok kilo alınıyor.benimde göbek sorunum var.ve bu hareketlere 2 gün oldu başlayalı.evet benimde karın kaslarımda ağrılar oldu artı dikişlerim aciyor ama sanırım hiç hareket yapmadığımdan hamladım 🙂 bol bol ılık su için genel zayıflama için.herkese bol şans

 66. arkadaşlar kararlı oldumu insan yapamayacağı şey yoktur bol şans hepinize

 67. her şey kendi elimizde az yemeye dikkat etsek kilo almayızzz ben kilolu deyilim ama yinede yemkte sorun diyorum

 68. denemedim daha önce, ama deniycem fazla kilom yok ama göbeğim var bu egzersizle eriteceğime inanıyorum

 69. ben hareketleri çok beyendim deniycem inşallah zayıflarim yeni nakıl olduğum için fazla hareket edemem ama cok beyendim hareketleri hemde cok herkez denesin

 70. ne kadar sürede faydası görülüyr bu hareketlerın

 71. inşallah tekrar zayıflarım ben önceden yapmıştım çok faydası olmuştu

 72. kilolu olmak iyrenç birşey

 73. felaket bir göbeğim var inşallah işe yarar

 74. göbek eritmek için en iyi hareketler bunlar denedim 1 ay sonra etkisini gösterdi

 75. hareketlerin faydalarını görüyorum

 76. arkadaşlar çok acil cevap verirseniz sevinirimm günde kaç defa yapmamız gerekiyor bir hareketiikısa sürede göbekten kurtulmak istiyorummm

 77. daha önce denemştim cok faydası oldu biraz azımle birazda iştahimizi tutursak cok güzel oluyor ben evliyim 1 kızım var hamileyken inanmıyacaksınız ama tam 39 kilo aldım sitresten dolayı ve bu hareketlerle kendi çabamla fazlasından çoğunu verdım bu aralar bıraktım hareketleri tekrar devam edeceğim tavsiye ediyorum

 78. ben bunları denedim yalan söylemiyorumm 3 aydaaa 30 kilo verdim 70 kiloydum şuan 40 kiloyumm

 79. ve millet şok olduu incecik bir belim olduu

 80. benimde göbek problemim var umarım bu egzersizler etkili olur:)

 81. bende 1 aydır diet yapıyorum ve tam 8 kilo verdim yediklerimi 4 1 e indirdim ve hareket .şimdi bu hareketleri deneyecegim

 82. evet okey diyorum hareketler de çok önemli deneyeceğim

 83. Evlenmeden 45 tim.en fazla 48 kiloya cıkmıstım ama evlenınce 65 kıloya cıktım inmeme yardım edın

 84. Göbekte var aşırı

 85. ben 83 kiloyorum çok begendi. yapaya çalışıcacaım benim kalçanım var

 86. hatice ben 83 kiloyrom veriyorum annem kızyrom adet olacagım kanım şişiyrom

 87. ben kahsen tafsiye ederim 50 ken 33 oldum

 88. ben70 kiloyum boyum 156 zeiflemek isterim.istahimi kantrola almaqi simdi bacariram amma eqzersizi duzenli yapamiyorum

 89. ben doğum yapalı altı ay oldu ama biraz göbegim kaldı inşallah işe yarar başka kilo sorunum yok bunun dışında

 90. gırefut suyu ne işe yarar

 91. Ben 98 kiloym 1.57 boym var zayflamak istym olmuyo

 92. Doğum yapalı tam beş ay oldu sezaryen olduğu için göbeğim oldukca fazla karın bu egzersizler işe yarar

 93. ben çok sık kilo alıp veriyorum deniyecegim

 94. göbeğim çok fazla sizi umutlandırmak gibi olması ama bu hareketle rişe yarıo gibi 15 dakka bu hareketleri yapıyorum aynaya bakıyorumki sanki göbek biraz erimiş ve göbeğim sızlıo bnce işe yarıycak bu hareketler 🙂 hepinize ii şanslar

 95. İyi günler,ben beden öğretmeniyim hareketleri inceledim hepsi geyet doğru ve düzenli yapıldığında sonuç alabileceğiniz hareketler ancak hareketlerinizin yanında yediğinize içtiğinize çok dikkat etmelisiniz hem yerim hemde eritirim felsefesi yanlış birkere bir depoya aynı büyüklükteki iki hortumla bir yandan su doldursanızdiğer hortumla ise içerideki suyu boşaltsanız depodaki suda bir değişiklik olur mu? kilo vermekte böyledir onun için dikkat betmelisiniz kolay gelsin

 96. 1.60 boyum var 🙂 Ramazanda 3 kilo verdim ama ramazandan sonra yemeği fazla kaçırdım . Verdiğim o 3 kiloyu aldığımı düşünüyorum . 1.60 boyum kilom 54 . 🙁 Göbeğimde var . Göbeğimi ertimk istiyorum 🙁 🙁 İnşallah işe yarar

 97. ben bunlari begendim cok guzel bunlari yapinca 4 kilo verdim simdi kandimi guvende hissediyorum

 98. ya inş işe yarar tavsiyelere devam. 🙂

 99. bitki çaylarının zayıflattığına yüzde yüz inanıyorum çok faydalarını gördüm çok az yemeği kısarakta bitki çaylarıyla beraberayda rahat 2 kilo veriyorum..

 100. ben kortizyon ilcı kullanıyom kilo aldım özellikle karnımdan ve kalçamdan kemik erimesi var bazı yerde kırıklar oluşdu hareket yapmaya korkuyorum ne yapabilrim gösterilen hareketler cok güzel ama ondan mahrum kalacam çünkü korkuyorum çok üzgünüm

 101. beynimde buyume gidiyor karsisini almaq icin ne yapmaliyim.

 102. Aynure

 103. bende çok killo yun ne yapsam

 104. hamilelikde isbanak ve maydanozu kanatip icebilirmiyim

 105. Merhaba bunu kim okuycak bilmiyorum ama.yazayim.belimde biriki fitik.biri patlamiş dedi doktorlar.belim hariç ikibuçuk yilda geçirdigim 4 ameliyat.ve bana kalan koca bir göbek ve çok rahatsiz ediyo.kilolu olduğumu düşünmüyorum.ama göbegim çok büyük hamile saniyolar.hep.hiçbir kıyafeti rahat giyemıyorum ve o hareketlerin hiçbirisini yapacak durumda degilim sagliksizliğimdan dolayi .ve çok allerjik bir bunyem var.doktorlar aralarinda paslaşiyo beni kimse çaresini araştirmiyo.bu doktorlardan tek güvendığim ve inandigim ibrahim saraçoğludur.hadi banada bir çözüm yolu söyleyin kesin ve net olsun lütfen sevgiler

 106. Merhaba bir çock annesiyim doğumdan sonra çok fazlagobek yaptim ama bu hareketler gercekten çok ise yarıyor gobeğini sorun edrn herkese mutlaka yapmalrini tavsiye ederim

 107. Hic Unlu malzeme yemiyordum yag orani dusuk yiyecekleri tercih ederdim ama Hersey Babaanne evinde bitti simdi bildigin Govdemde bir insan yuzu daha var :(( En cok merak ettigim Karbonhidrat tuketmezsek Bagirsak,Kalp,Karacigerde hastalik cikarmis Insulin vb gibi Eger yardimci olursaniz sevinirim.Karbonhidrat tuketmedigimizde zarari yoksa Six-Pack yapmak icin Karbonhidrati kesecegim yardiminizi arz ederim.

 108. Bes ay once dogum yaptim kilolrimdan bir turlu kurtulamadim insallh bu hareketlr işe yarar :-))))

 109. Bende bilmiyorum ama inşallah işe yarar 😉

 110. Kızlar inşallah ise yarar çünkü yaza düğün var 😀 ama yaramazsa gelinligin içine nasıl olucsm peki bilmiyorum ya 🙁 ama olsun istek olduktan sonra herseyin üstesinden geliriz birde bir arkadaş demiş süresi ne kadar yada bilgi istemiş ben denicem ve tekrar faydası olursa bu sitede yazarım arkadaşım sen rahat ol az ye 3 öğün de yap bunları gene ise yarar oturma ysni en iyisi arkadaşım allah yardımcımız olsun Amin 🙂

 111. Inşallah ise yarar arkadaş lar ya:(

 112. Benimde gobegim var biraz cok rahatsiz ediyor deneyelim bakalim bu egzersizleri insallah ise yararrrr:-P:-P

 113. Ben 1.60 boyudayim kilom
  60 cok zayiflamak istiyorum ama biturlu basaramiyorum bu egzersizler ise yararmi sizce

 114. Her yerim ağrıor demekki çalışıyor bacaklar bırakmak yok devam

 115. Bende zayiflamak usteyorum