Kategoriler

Retro Makyaj Nedir? Retro Makyajı Nasıl Yapılır?

Retro Makyaj Nedir? Retro Makyajı Yapmanın Püf Noktaları Nelerdir? Retro makyaj ve yapılışından bahsetmek istiyoruz. Fazlasıyla 1960’lı yıllarda gündem olan, günümüze de taşınan makyaj türlerinden biridir. Yüzde, retro makyaj ile değişik bir hava yakalanarak modaya ayak uydurulmaya özen gösterilir.

Retro Makyajı Nasıl Yapılır?
Tam bir tablo görüntü gibidir retro makyaj; koyu renk kapatıcılardan kaçınmalısınız ve ten beyaz olmalıdır. Tenin açık renkte görünmesi retro makyajın ana şartlarından biridir. Vurgu, gözlerde ön plana çıkar. Göz kapağı ve kirpiklerin özellikle iyi vurgulanması gerekir. Rimel, takma kirpik etkisi yaratmak için bolca sürülmelidir.
Retro makyajda ön plana çıkan özellikler; gözlerin çok vurgulanması, tenin beyaz olması ve dudakların belirgin olmasıdır. Yanağa hatta retro makyaj uygulamalarında bir ben çizilerek maziye dönüş yapılır.

Retro Makyajı Nasıl Yapılır?
Retro makyaj yapmadan önce; transparan beyaz bir pudra yardımı ile ten kapatılır. Bir kalem yardımı ile göz çukuruna çizgi çekilir. Açık tonlarda ya da beyaz far uygulaması yapılır. Kesinlikle gözlere kuyruklu bir likit çekimi yapılmalıdır. Olduğundan gözlerin daha büyük görünmesi için beyaz kalem uygulaması alt kısmına yapılmalıdır. Gözler, retro makyajda çok fazla ön planda olmalıdır. Takma kirpik en son takılarak bol rimel uygulanmalıdır.
Dudak retro makyajda ön planda olmalıdır; ancak gözün hiçbir zaman önüne geçmemelidir. Pembe ya da kırmızı tonlarında bir ruj dudağa uygulanabilir. retro makyaj nedirBeyaz tene allık uygulaması yapılacağı için; şeftali ya da pembe tonlarından seçilmelidir. Allık uygulaması, göz makyajını kapatmamalıdır. Hafif bir şekilde allık fırçasıyla bu nedenle üzerinden geçilmelidir. Yanağa hayali bir ben koyarak retro makyajı sonlandırabilirsiniz.

Retro Makyaja Uygun Kıyafet ve Saç
Kıyafetleri retro makyaja uygun giymek gerekir; makyajınızı yüksek belli ve bol paçalı kıyafetler giyerek tamamlayabilirsiniz.
Saçlar da aynı şekilde dalgalandırılmalı ve bir bant yardımı ile kullanılmalıdır. Burada bant bir imaj görevi de yapar.
Genelde kullanılan bant rengi de dudağa uygulanan ruj renginde seçilir. Retro makyajın ikilisi kırmızı ruj ve banttır.
Bugüne kadar birçok sanatçı retro makyajı uygulamıştır. Dikkat edildiğinde makyajlarında kendilerine ait bir tarzları bulunmaktadır. Çok açık sarı saçlarla siz de retro şıklığını yakalayabilirsiniz. retro makyaj uygulaması sarı saçlarla yapıldığında kıpkırmızı bir ruj çok şık durur. Retro makyaj şıklığını özel günlerde yakalamak isteyen bayanlar açık ten rengine sahip olmalıdır.

Sonbahar Makyajı Nasıl Yapılır?

Son baharda nasıl makyaj yapılmalı? Sizlere sohbaharda makyaj trendlerinden bahsetmek istiyoruz: Sonbahar Makyajı

Bu Yazıya Yorum yapılmamış

Konunun anahtar kelimeleri: retro makyaj nedir,makyaj yaparken beyaz bi ten icin ne yapilir,makyaj yaparken kullanılan bantlar,retro sac ve makyaj,Retromakyajı
etiketler:,
555 defa okundu

YORUMLAR