Kategoriler

Saç Boyasının Kalıcılığı İçin Neler Yapılabilir?

 

Kimimiz için saç boyama eylemi beyazları kapatmak için kimimiz içinse olduğumuzdan farklı bir görünüm elde etmek için olmazsa olmazımızdır. Boya her ne amaçla yapılırsa yapılsın, herkesin en büyük derdi kalıcı olmasıdır. Saç boyasının ömrünü uzatmak için 5 pratik taktik;

Profesyonel bir saç boyası: İsterseniz evde kendiniz isterseniz de kuaförde boyatın, kullandığınız saç boyasının profesyonel olmasına dikkat edin. Parası bir miktar daha fazla olsa da kalıcılığı uzun süre olacağından buna değecektir!

Saç bakımı: Saçınıza derin saç bakımını saçlarınızı boyamadan bir hafta önce uygulayın. Saçınızın bu boyayı almasına ve kimyasallardan saçınızı korumaya yardım eder.

Saçları birkaç gün yıkamamak: Boyamadan en az birkaç gün önce boyattıktan da birkaç gün sonrasına kadar ne kadar dayanırsınız bilinmez ama saçı yıkamamak, boyanın kalıcılığını sağlar. sizi yağlı saçlar rahatsız edebilir ancak buna sonucun değdiğini göreceksiniz! Saçın boyayı almasına kafa derisindeki yağ yardım ederken, boya sonrası yıkamadan beklemek de iyice saçın boyayı emmesi için ona zaman tanımak demektir.

Boyalı saçlara şampuan: Şampuan ve saç kremi tercihlerinizi yaparken boyalı saçlar için özel üretilenlerden yana tercih yapmalısınız. Birazcık fazla ödeseniz de buna değecek!

Gün aşırı şampuanlama: Boyanın saçınızdan akmasına, şampuan neden olur. Bu nedenle gün aşırı saçınızı şampuanlamamaya özen gösterin. Duş alırken de sıcak su kullanmamaya özen gösterin.

Bu Yazıya Yorum yapılmamış

Konunun anahtar kelimeleri: boyanın kalıcılığı için,sac boyasinin akmamasi icin bitkisel cozum,saç boyasına kalıcılık ne sağlar,saç boyasının akmaması bitkisel çözüm için ne yapılmalı,saça kalıcılık saglayan bitki nedir,siyah boyam akmamas ı ıcın ne yapmalıym
174 defa okundu

YORUMLAR