Kategoriler

Saç Çıkmasında Etkili Bitkiler

 

Piyasada saç dökülmesine karşı birçok ilaç olmakla birlikte düzenli ve bilinçli kullanılmadığı takdirde çoğundan olumlu etki alınamamaktadır. Birtakım bitkisel karışımlarla yapılan ilaçların etkili olabilmesi için yaklaşık olarak 6 ay süreli ve düzenli bir biçimde kullanılması gerekir.

Öncelikle saç dökülmesinin nedenlerinin tıbbi olarak araştırılması aslında en önemli kural olarak önümüze gelmektedir. Saç dökülmesinin nedenlerine göre uygulanacak bitkisel karışımlar değişiklik gösterebilir. Vitamin eksikliğinden saç dökülmesi kaynaklanabileceği gibi genetik faktörlü de olabilir. Bunu çevresel faktörler, çok sık fön çektirme, bakımsızlık, boya gibi çoğaltabiliriz.

Genetik faktörlerden kaynaklanan dökülmelere karşı bitkisel karışımların etkisi yok denecek kadar azdır. Saç ektirmenin bunun tek çaresi olduğunu söyleyebiliriz. Doktor kontrolünün ardından aşağıda vereceğimiz karışımların etkisini genetik olmadığı tespit edildiğinde gönül rahatlığı ile uygulayabilirsiniz.

Saç çıkması için bitkisel formül;

–       Yarım limon suyu

–       1 tatlı kaşığı vazelin

–       2 tatlı kaşığı ardıç katranı

Bir kabın içerisinde yukarıdaki malzemeleri karıştırdıktan sonra saç diplerine de haftada birkaç gün sürün. Ilık su ile saç diplerinizi yıkamak temizlenmesi için yapılması gerekendir.

2. formül;

10 gr elma sirkesi ve 10 gr enteleyi bir kaba koyup sonra karıştırarak kaynatın. Karışımdaki su yarıya inince soğutup saç diplerine sürün. Saç diplerinde 20 dk bekledikten sonra

 

Bu Yazıya Yorum yapılmamış

Konunun anahtar kelimeleri: Sac cıkmasında etkılı bıtkıler
220 defa okundu

YORUMLAR