Kategoriler

Saç Rengini Korumak İçin Ne Yapmalı?

Saçlarınızı boyadığınız ilk zamanki canlılık ve parlaklık, zamanla yerini cansız ve mat bir görüntüye bırakır. Saçlarınızın güzel görünmesi için biraz daha özen gösterebilirsiniz.
Boyalı saçı bakımlı ve sağlıklı tutabilmek, boyamaktan daha zordur. Eğer saç deriniz kaşınıyor ve kuruyorsa elma sirkesiyle başınızı yıkayabilirsiniz. Kaşıntıyı ve kuruluğu elma sirkesi alacaktır.

Sürekli saçlarınız kaşınıp, zor taranıyorsa, birkaç damla saç kreminizden, spreyli bir şişeye koyun. Daha sonra su ilave ederek çalkalayıp, kullanın.

Saç Rengini Korumak İçin Ne Yapmalı?
Sarışınlar: Saç rengi sarı olanların yoğun bir bakıma ihtiyacı vardır. Saçlarınız komple sarı ya da röfleli ise çok hassaslaşırlar. Bu saçın gereksinimlerini; sarı saçlar için üretilmiş bakım kremleri, kürler ve serumlar karşılar. Tamir olan saç telleri dayanıklı hale gelir. Saçların sağlıklı bir şekilde parlaması ve ışıldaması özel yansıtıcı maddelerle sağlanır. Yoğun bakım kürünü haftada bir uygulayın.

Esmerler: şık bir parlaklığa sahip olmaları, bu saçlardaki en önemli noktadır. Çabuk kırılan ve mat görünen siyah ve kahverengi saçları çok sık yıkamak ve fön çektirmek, saçın renginin zayıflamasını sağlar. Saça eski renk ve parlaklığını; koyu renk saçlara özel renk şampuanları, saç kremleri ve şekillendirme ürünleri, içerdikleri nemlendirici etken maddelerle kazandırırlar.

Kızıllar: Çok çabuk solan kızıl saçlar için bakımları çok önemlidir. Bu saçlar için en büyük hata normal şampuanlarla yıkayıp, yoğun güneşe maruz bırakmaktır. Kırmızı renk pigmentleri suyla birlikte saçtan atılırlar. Rengi o nedenle sürekli tazelemek gerekir. Saçlarınızın matlaşmasına güneş ışınlarından dolayı engel olmak için, İçeriğinde UV filtresi barındıran şekillendirme ürünleri kullanmanız, yaz aylarında özellikle önemlidir.

Bu Yazıya Yorum yapılmamış

Konunun anahtar kelimeleri: siyah saç rengini korumak,saçın rengini koruyan bitkiler,saç rengini korumak için sirke,saç rengini koruyan bitkiler,saç rengini korumak için ne yapmalı,sac rengini koruyan serumlar,doğal saç rengini korumak,kızıl saç rengini korumak,saç rengini korumak için neler yapılmalu,saç rengini korumak için
etiketler:
1.313 defa okundu

YORUMLAR