Kategoriler

Saça Kına Yakmanın Püf Noktaları

Saça Kına Nasıl Yakılır? Saça Kına Yakmanın Püf Noktaları Nelerdir? Saça kına yakarken dikkat edilmesi gerekenler hakkında bilgiler vermeye çalışacağız. Saç üzerinde kınanın etkisine şahit olun. Farklı ve değişik saç rengi arayanlar ve klasik saç renklerinden sıkılanlar için mükemmel bir seçim olacaktır. Kına Mucizesi: Firavunlar devrinden bile kınanın derde deva etkileri bilinip, uygulanmaktadır. Bu bitki saça uygulandığında temizlemekle kalmıyor, saça güç verip, yağlanmasını engelliyor. Özellikle kırık ve yağlı saçlar için bu nedenle öneriliyor.

Saça Kına Yakmanın Püf Noktaları
Zevkler ve Renkler: Kına, aynı zamanda renk verici özelliği ile de beğenilir ve saçta kızıl yansımalar yaratır. Kına bununla birlikte siyahtan renksize uzanan, kumral, kestane, kızıl-kahve, kızıl, parlak sarı ya da doğal bakır gibi renkleri içeren geniş bir yelpazeyi sunuyor.

Saçınıza uygun olanın hangisi olduğunu doğru bir biçimde renk seçiminizi yapmadan evvel yapmalısınız. Beyaz ya da sarı bir saç renginiz varsa dumanlı kızıl rengini elde edersiniz. Yeterince bu durum göze hitap etmeyebilir, bunun nedeni kına saça renklendirmeden ziyade kızıl yansımalar verir. Diğer yandan sarışınlar altın sarısı ya da doğal bakır tonlarını tercih edebilir. Saç rengi açık olanlara her renk yakışır. Kimyasal işlemler uygulandığında saçlar cansızlaştığından dolayı kına işlemi yapılmadan evvel en az dört hafta beklenmesi gerekir.

Saça Kına Yakmak İçin Önerilersaça kına yakmanın püf noktaları

  • Asla kına lekesi çıkmaz. Eski bir tişört, kullanmadığınız bir peçete ve plastik eldivenleri saçınıza kına uygulamadan evvel hazır edin. Banyoda bulunan güzel havluları da kaldırın.
  • Spatula yardımıyla toz halindeki kınayı sıcak su ve bir kaşık zeytinyağı ile yumuşak bir kıvama gelene kadar karıştırın.
  • Kuru saçınıza kınayı spatula ya da küçük bir fırça ile sürün. Birinden yardım da alabilirsiniz. Saç diplerinden başlayarak kınayı şeritler halinde sürmek en iyi yöntemdir. Tamamıyla dipler tamamlanınca uçlara doğru ilerlenebilir. Saç uçlarını daha sonra başın tepesinde toplayın saç derisine masaj yapın.
  • Başınızı streç filmle ve alüminyum folyoyla kınanın sıcaklığını koruması için sarın. Plastik küçük bir poşette işinizi görebilir. Bütün kına kalıntılarından yüzünüzü temizleyin. En az bir saat bekleyin.
  • Saçınızı ılık suyla kına kalıntılarını sökmek için durulayın. Daha sonra şampuanla yıkayın. Saç kremi uygulayarak rengin sabitlenmesi ve kolay taranmasını sağlayabilirsiniz.
Bu Yazıya 3 Yorum Yapılmış. Yorumları okumak için tıklayın

Konunun anahtar kelimeleri: saça kına yakmanın püf noktaları,saça kına yakmanın faydaları,kınanın saça faydaları ibrahim saraçoğlu,kınanın faydaları ibrahim saraçoğlu,saça kına nasıl yakılır,kına yakmanın püf noktaları,beyaz saça kına yakmanın püf noktaları,saça kına sürmenin faydaları,beyaz saça kına nasıl yakılır,kumral saça kına yakılırsa hangi renk olur
etiketler:,
40.971 defa okundu

YORUMLAR

3 Yorum Yapılmış

  1. Aslaaa kına lekesi çıkmaz tamamen yanlıştır.Kına havludan banyodan bluzdan çıkar.Eger doğal kına kullanılıyor ise tabi.Hint Kınası zaten kimyasal ve saç boyasından farkı yok.O yüzden boya gibi hiçbir sekilde çıkmaz.Dogal kına masumdur.:)

  2. Ben de 2 yildir kina kullaniyorum saclarin icin.Sorun olmuyor cikiyo ama dikkatli olmak gerekir…

  3. Peki sacın hangi renk oldu