Kategoriler

Saçların Kısa Sürede Gürleşmesi İçin Yapılması Gerekenler

 

 

Saçlar, güzelliğin tamamlayıcı rolünü üstlenir. Özellikle bayanların oldukça önem verdiği ve güzellikleri için dikkat ettikleri unsurdur. Bakımlı saçların olması, beyazların olmaması, gür olması, parlak olması, ilgi çekici modellerde olması saça gösterilen özeni ifade etmektedir.

Sıkıntı, stres ve yanlış beslenmenin neden olduğu saç dökülmeleri ve salçada çıkan beyazlar hem erkekler hem de kadınlar için oldukça sıkıntılı bir durumdur.

Gençler tarafından özellikle kullanılan düzleştirici, fön makineleri, maşa gibi saçların şekillenmesi adına kullanılan, ısıveren elektronik aletler saçların dökülmesini ve yıpranmasını tetikleyebilir. Önceden gür saçlara sahip olanlar ve saçlarını zamanla kaybetmek üzere olanlar için saç gürleştirme tekniklerinden bahsedeceğiz. Tavsiyelerimizin yanı sıra sunacağımız saç gürleştirme kürleri sayesinde bakım yaparken saçların çoğalması ve hızlı uzamasını sağlayacaksınız.

Saçları gürleştirmek için yapılması gerekenler;

Kürlere geçmeden evvel sizlere birkaç tavsiyede bulunacağız;

–       Saç şekillendirme aletleri olan fön makinesi, düzleştirici ya da maşa gibi ısı veren aletlerin kullanımını asgari seviyeye indirmelisiniz. Her gün bu aletlerle saçlarınızı bunlarla şekillendiriyorsanız gün aşırı bunu yapmamaya ve oldukça düşük ısılarda yapmaya özen gösterin.

–       Saçlarınız ıslakken değil kuruyken tarayın ki saçlarınızda oluşan kırıkları yok edin ve kırık oluşumunu engelleyin.

–       Belirli sürelerle saç gürleştirme için kullandığınız saç kremleri ve şampuanları değiştirin. Sürekli bir ürünü kullandığınızda saçınız bağışıklık kazanacağı için etkisi azalacaktır.

Karanfil: 1 tutam kurumuş karanfil bitkilerinden alın ve bir miktar suda kaynatın. Karışımı kaynattıktan sonra süzün. Süzdüğünüz suyu da saçlarınıza uygulayın. Bu şekilde 1 saat beklettikten sonra iyice yıkayın.

Bu kür ile saçlarınızın daha dolgun ve gür olduğunu göreceksiniz. Bu kür haftada bir kere uygulayabilirsiniz.

Sarımsak: 3 diş sarımsağı soyup, iyice dövün. Elinize dövdüğünüz sarımsağı alarak saç diplerinize iyice sürün. 1 saat sarımsaklı saçlarınızı o şekilde bekletin.

Sarımsak saçlarınızı gürleştirmek için bir numaralı ürünlerden biridir. bu uygulama sonucunda kokunun kalmasından tedirgin oluyorsanız sütle sarımsağı karıştırarak da yapabilirsiniz.

Isırgan otu: İyice bir miktar suyu kaynatın. Altını kapatın ve ısırgan otunu içerisine atın. Çay gibi demlenmesi için 10 dk bekletin. demlendikten sonra süzün ve elde ettiğiniz bu karışım ılıyınca saçlarınızı yıkayın. Isırgan suyu ile saçlarınız ıslakken 1 saat kadar bekleyin ve ılık suyla sonrasında yıkayın.

Düzenli olarak ısırgan otu kürünü yaptığınızda saçlarınızın daha gür ve hızlı bir şekilde uzadığını göreceksiniz.

 

 

 

 

 

 

Bu Yazıya Yorum yapılmamış

Konunun anahtar kelimeleri: saçları kısa sürede gürleştirmek,saçların gürleşmesi için yapılması gerekenler
558 defa okundu

YORUMLAR