Kategoriler

Sinirli Ot Ve Sinirli Otun Faydaları

Sinirli otun faydaları arasında gırtlak kanserinin tedavisinden söz etmek gerekmekle birlikte, bu etkiden faydalanmak isteyenlerin, sinirli otun tümünden, kökü ile birlikte çay hazırlayarak içmeleri gerekmektedir.
Sinirli otun faydaları arasında damar açıcı bir etki de bulunmaktadır, ancak bu etkiden yararlanmak için, sinirli otun yapraklarının, ısırgan otu yaprakları, ve nane ile karışık çayının içilmesi gerekmektedir.

Sinirli otun faydalarından bir diğeri ise mide ağrılarının giderilmesidir. Bunun için sinirli ot yapraklarından hazırlanan çayın içilmesi gerekmektedir.
Sinirli ot yapraklarından hazırlanan çay içilirse, parmak aralarında çıkan mantar tedavi edilir, vücut kaşıntılarının giderilmesi sağlanmış olur. Aynı çayın bir diğer etkisi de, böbrek, ve bağırsak hastalıklarına karşın tedavi edici özelliğinin bulunmasıdır. Aynı çaydan tansiyon düşürücü etkisi nedeniyle yararlanmak isteyenlerin, bu çayı, sabah aç karna içmeleri gerekmektedir… Sinirli ot yapraklarından elde edilen çayın iltihap söktürücü bir etkisi de bulunmaktadır.
Sinirli otun faydaları arasında çıban tedavisinden de söz etmek gerekmektedir. Bu etkiden yararlanmak isteyenlerin, sinirli ot yapraklarını ısıtarak, ya da ısıtmadan çıbanların üzerine uygulamaları gerekmektedir.
Sinirli otun faydaları arasında bağırsak yumuşatma etkisinden de söz etmek gerekmektedir. Bu etkiden yararlanmak için ise sinirli otun tek başına kullanılmaması gerekmektedir: sinirli ot yaprakları, ıhlamur çiçekleri, ve kekik yaprakları ile, bir adet soğan birlikte kaynatılır, elde edilen bu karışımın içerisine limon suyu da sıkılarak, hazırlanan karışım süzülür, elde edilen bu suyun günde bir ya da iki sefer içilmesinin, bağırsakları yumuşatma etkisi bulunmaktadır. Sinirli otun bağırsak yumuşatma etkisinden yararlanmak adına yapılabilecek bir diğer şey de, ısırgan otunun yaprakları ile birlikte sinirli ot yapraklarının karıştırılarak çay hazırlanması, ve bu çayın düzenli içilmesi işlemidir.
Sinirli otun faydaları arasında, öksürük tedavisi, bronşit tedavisi, ve astım tedavisinden de söz etmek gerekmektedir. Bu faydalardan yararlanmak için, sinirli otun tohumları ile ısırgan tohumlarının karışımından bir çay hazırlanmalı, ve hazırlanan bu çayın içerisine ayva ve yaban elması karıştırılarak içilmesi gerekmektedir.
Sinirli otun faydaları arasında soğuk algınlığı tedavisi, ve öksürük tedavisinden de söz etmek gerekmekle birlikte, bu etkiden faydalanmak isteyenlerin, sinirli ot tohumlarını dövüp bal ile karıştırarak tüketmeleri gerekmektedir.
Sinirli otun faydaları arasında ishal tedavisinden de söz etmek gerekmekle birlikte, bu etkiden faydalanmak için sinirli otun tohumlarının yoğurt ile karıştırılarak yenilmesi gerekmektedir.
Sinirli otun halk arasında bilinen diğer isimleri şu şekildedir: yedidamarotu, yaraotu, sümürşük, supazısı, siyilotu, siyilliyaprak, siyilyaprağı, sivrisiyilotu, sinirotu, sinirliyaprak, sinirlikabalak, singeryaprağı, şimşekotu, silsilikotu, sihirotu, siğilotu, sıtmaotu, kırksinir, keskinotu, kaşıkotu, karakabarcık, damarotu, damarlıot, çığarca, ça havez, boğayaprağı, bobvista, beyazbıçakotu, beyyaprağı, beşdamarotu, belhavz, belhavis, belhaves, belgibrin, bağyaprağı, bağayaprağı, bağa, babadeşen, amin…

Bu Yazıya Yorum yapılmamış

Konunun anahtar kelimeleri: sinirli ot ibrahim saraçoğlu,sinirli ot ne işe yarar,sinirli ot şeker hastalığı,sinirli ot faydaları ibrahim saraçoğlu,sinirli otun faydaları ibrahim saraçoğlu,sinirli ot,ibrahim saraçoğlu sinirli ot,ibrahim saraçoğlu sinirli ot kürü,sinirli ot saraçoğlu,sinir otu şeker hastalığı
etiketler:,
23.700 defa okundu

YORUMLAR