Kategoriler

Sivilceleri Kapatmak İçin Sivilceyi Kapatan Makyaj Malzemeleri

Sivilceleri Kapatmak İçin Ne Yapılmalı? Sivilceyi Kapatan Makyaj Malzemeleri Nelerdir? Sivilceleri gizleyen makyaj yapmanın püf noktalarından bahsetmek istiyoruz. Makyaj, akneyi saklamanın en kolay yoludur. Ancak makyaj bilinçsizce yapılırsa yaralarınızın kapanması yerine çok daha kötü bir görüntü ortaya çıkar.
Kalitesiz ve yağ bazlı makyaj ürünlerini, özellikle de problemli olan cilde kullandığınızda, bir süreliğine akne izlerini kapatsanız da bu makyajdan cildiniz çok daha kötü etkilenecek ve akneleriniz zamanla çoğalacaktır.
Bir dermatologa muayene olmak, ilk yapmanız gerekendir. Bir takım krem ve ilaçları aknenizin tedavisi için dermatologunuz önerecektir. Sahip olduğunuz cilt tipine göre, iyi bir dermatolog günlük rutin cilt bakımınız için hangi ürünleri kullanmanız gerektiğini ve cilt temizliğinizi nasıl yapmanız gerektiğini anlatır.

Mineralli Yüz Scrubı veya Temizleme Jelleri
Cildinizdeki ölü hücrelerden kurtulmak için daha sonra mineralli bir yüz scrubı kullanmanız gerekmektedir. Dermatologların bazıları scrub, peeling parçacıklar içeren temizleme ürünlerini akne problemi olanlara önermiyor. Bunun sebebi de bu ürünlerin içindeki parçacıkların akne mikroplarını bir bölgeden diğer bölgeye taşıyarak, cildi temizlemekten ziyade daha fazla akne oluşumuna sebep olmasıdır.
Scrub yerine bu nedenle içinde parçacıklar olmayan cilt temizleyicilerini, maskeleri ve temizleme jellerini kullanabilirsiniz.
sivilce kapatan makyaj2-3 kere yüzünüzü gün içerisinde yıkamalısınız ki, ölü hücreler cildinizden arınsın, daha taze ve pürüzsüz bir cilde kavuşun.
Makyaj öncesi ve sonrasında cilt temizliği ihmal edilmemesi gereken bir durumdur. Yüzünüzün makyaj yapmadan evvel pul pul olmaması için mutlaka yağsız, cildinize uygun bir nemlendiriciyle nemlendirilmesi ve makyajınızın alt yapısını hazırlamalısınız.

Mineral İçeren Kapatıcılar
Mineralli ve dermokozmetik makyaj ürünlerini tercih etmelisiniz. Akneleri gizlemede mineral içeren kapatıcılar oldukça başarılıdır.
Kapatıcınız seçerken sıvı, toz ya da köpük fonda olmasına dikkat edin. Çünkü stick kapatıcılar işinizi görmeyecektir. Özel üretilmiş, akneli ciltler için olanları da tercih edebilirsiniz.

Mineral İçeren Fondöten
Yüzünüze, kapatıcıdan sonra yine mineral içerikli bir fondöten uygulayın. Fondöten, kapatıcı ve pudranızın tonlarının aynı olması gerekir.
Fondötenden sonra bir makyaj fırçasıyla, görünen izleri kapatmak ve makyajınızı sabitlemek için toz ya da compact pudranızı sürebilirsiniz.
Eğer fondöten ya da kapatıcınız stickse makyajınızı mutlaka bir makyaj fırçası ya da süngeriyle yapın. Akne yaranız bu şekilde daha iyi kapanacaktır.
Kulak ve boyun hizanıza da pudra uygularsanız makyajınız daha doğal görünecektir.
Simli ve ışıltılı makyaj malzemelerinden cildiniz sorunluysa uzak durun. Yüzünüzdeki pürüzleri, simli fondöten ve allıklar daha çok ortaya çıkaracaktır.
Uyguladığınız pudranın üzerine, yüzünüze renk katmak isterseniz parlak olmayan allığı uygulayabilirsiniz.
Dudaklarınıza da çok göz alıcı renkler uygulamamalısınız. Daha çok doğal ve mat tonlarda olanları tercih etmelisiniz.

Bu Yazıya Yorum yapılmamış

Konunun anahtar kelimeleri: makyaj malzemeleri,yuz deki yaralarinin kapatmanin puf noktalari,Sıvılce kapatmada kullanılan makyaj malzemelerı neleq,makyaj ürünleri,makyaj malzemeleri nelerdir,sivilce kapatan makyaj urun isimleri,sivilce kapatan urun isimleri,sivilce kapatıcı makyaj yapmanın püf noktaları,sivilce kapatici stick evde nasil yapilir,Sivilce kapatmanın püf noktaları makyajla
etiketler:,
666 defa okundu

YORUMLAR