Kategoriler

Siyah Elbise Üstüne Makyaj: Siyah Elbise Makyajı Nasıl Olmalı?

Günlük yaşamınızda, iş yaşamında ve özel günlerde her zaman siyah bir numaralı favori renkler arasındadır. Makyajın çarpıcı olması için siyah elbiseler giyildiğinde siyah elbiseye en güzel uyan makyaj önerilerini uygulamak gerekir. Sizler için maddeler halinde siyah elbiseye uygun makyaj tekniklerini açıkladık.

Siyah Elbise Makyajı Nasıl Olmalı?
Siyah elbiseye uygun makyaj teknikleri;

Siyah Elbiseye Göz Makyajı: Göz makyajında buğulu ve pırıltılı makyaj siyah bir elbise tercih ettiğinizde çok uygun olacaktır. Kışkırtıcı bir görünümü siyah görünümde yeşil yapılan makyaj sağlayacaktır. Size yeşil tonlarının yakışmadığını düşünenlerdenseniz siyahla altın sarısı tonları da uyum sağlayan dore renkler arasındadır.

– Gözlere yakışan en etkili makyaj yöntemlerinden biri de kuyruklu eyeliner’dır. Kuyruklu makyaj yaparak dikkati gözlere çekebilirsiniz. Hem etkileyici hem de basit bir makyaj yöntemidir.
– Gücün ve gösterişin simgesi mor iken insana huzurlu ve yumuşak bir görünüm verir. Buğulu makyajı gözlerinize uygularken siyah kıyafetinizde tercih edeceğiniz mor göz makyajı tonları da olmalıdır. Bu senenin de iddialı renkleri arasındadır.
– Farklı farklı gümüş eyelinerı kullanabilirsiniz. Siyah ve gümüş vazgeçilmez iki renk arasındadır. Sadece gümüş süreceğiniz bir eyelinerı göz pınarına yakın ya da göz kuyruk kısmına sürerseniz özel ve farklı bir hava katabilirsiniz.

siyah elbise makyajıSiyah Elbise İçin Ruj Seçimi: Siyah bir gece kıyafetini her zaman giyen bayanlar kırmızı bir ruj ile dudaklarını renklendirmektedir. Bu yöntem doğrudur ancak o kadar sık kullanılmaktadır ki artık klasikler arasındadır. Dudaklarınıza yumuşak ancak doğal tonlarda ten rengiyle farklılığı yakalamak ve farklı olmak için deneyebilirsiniz.
– Yukarıda da bahsettiğimiz gibi kırmızı dudaklar vazgeçilmezler arasındadır. Makyajınızı çok doğal yağacağınız gibi nar çiçeği kırmızı bir ruj ile tamamladığınızda tüm dikkatleri daha dolgun görünen dudaklarınıza çekebilirsiniz.
– Siyahı yaz aylarında da tercih ediyorsanız yazın getirdiği egzotik hava ile şeftali ya da misk pembeler ile dudaklarınızı renklendirebilirsiniz.
– Yine altın tonları bu yılın iddialı renkleri arasındadır. Siyah elbiseyle altın tonları uyum sağlasa da çok da tek başınayken ben buradayım demez. Ancak altın ışıltısını şampanya renkleri ile tamamladığınızda ışıltılı görünümü yakalayacağınızdan hiç şüpheniz olmasın.
– Makyajınızı eğer şampanya renkleriyle harmanlanmış bir şekilde yaptıysanız bronzluğunuzu göze çarpacak hale getirmek için dudaklarınıza transparan renkleri tercih etmelisiniz.

Bu Yazıya Yorum yapılmamış

Konunun anahtar kelimeleri: siyah elbise makyajı,siyah elbiseye makyaj,siyah elbiseye uygun makyaj,siyah elbise makyajı nasıl olmalı,siyah elbiseye makyaj nasıl yapılır,siyah elbiseye ne renk makyaj,siyah kıyafete uygun makyaj,siyah abiye makyajı,siyah elbise üzerine makyaj,siyah kıyafete makyaj
etiketler:
5.951 defa okundu

YORUMLAR