Kategoriler

Ten Rengine Göre Renk Seçimi

Ten Rengine Göre Renk Seçimi Nasıl Yapılır? Tene göre renk seçmenin püf noktaları nelerdir? Tene göre kıyafet rengi seçmek için ne yapmalı? Görünümünüzü tamamen renkler değiştirir. Sizi hangi renk solgun, hangisi daha zayıf gösterir bunları bilmeniz gerekir.

Uzun veya Kısa Görünmek İçin

Sizi beyaz ve pembenin tüm renkleri dolgun gösterir. Daha uzun ve zayıf görünmek içinse lacivert, siyah, koyu gri ve koyu kahverengi tonlarını kullanmanız gerekir. Hatları turuncu, sarı ve yeşil gibi göz alıcı renkler ise daha çok ortaya çıkarır.

Pastel tonları, solgun açık maviler gibi naturel tonlar ise kusurların kapatılmasını sağlar. Daha kilolu ve dolgun gösteren kumaşlar ise parlak renkli olanlardır. Mat kumaşlar bununla beraber kusurları gizler.

Her ten rengine çelik mavi tonları da uyum sağlar.

Solgun, beyaz tonlar içinse kırmızının tüm tonları idealdir.

En çok tercih edilen renkler arasında ise pembe, mavi ve kırmızıyı en azından aksesuarlarınız arasında kullanabilirsiniz.

Renk tonları ile kıyafetlerinizi tamamladığınızda uyduramadıysanız üzülmeyin; uyumsuzluklarla oluşan uyumda güzeldir.

Sezon Renkleri: Klasik siyah, beyaz ve grilerin yanı sıra sezonun renk trendleri arasında göz alıcı parlak renklerle yer alır. Asit renkler, mücevher tonları, turuncu, gece maviler, fuşyalar, mor tonları ve sarılar sezonun iddialı renkleri arasında yer alır. Bu renkleri denemekten çekinmeyin. Ten renginizi ve genel olarak görünümünüzü seçtiğiniz renk tamamlıyorsa bir sıkıntı yok demektir.

Vücut Tipinize Göre: Vücut tipinde her renk farklı durur. Bazı renkler ince gösterirken bazı renkler de toplu gösterir. Size yakışan ve vücudunuza uygun renkleri seçebilmek önemli olandır. Koyu renklerle vücudunuzdaki kusurları kapatabilirsiniz. Açık renklerle aynı zamanda en güvendiğiniz hatları ortaya çıkarabilirsiniz. Kontrastı bu şekilde tamamlayabilirsiniz. kıyafet seçimi ve renkler

Ten Renginize Göre: Gün ışığının iyi olduğu bir yerde teninize uygun renkleri belirlemek için aynaya bakın ve yüzünüzün yanına rengi koyun. Size ekstra bir makyaj gerektiriyor mu yorgun mu gösteriyor bir bakmalısınız.

Teninize uygun renkler ekstra bir yardım gerektirmez. Uygulamanız gereken iki tane kural vardır; teniniz beyazsa soluk tonlardan devetüyü, bej ve pastel tonlarından uzak durmalısınız. Size yakışacak renkler yeşil, mor ve kırmızı gibi renklerdir.

Koyu bir ten renginiz varsa açık gri, kahverengi ve pastel tonlarını deneyin.

Bu Yazıya Yorum yapılmamış

Konunun anahtar kelimeleri: tenrengine gore renk uyumu,buğday tenli şişman bayana gidecek saç rengi,mor renk kilolu mu gosterir,sperm rengi koyu kahverengi,sperm renkleriyle ten uyumu,TEN RENGİNE GÖRE HANGİ RENK,ten rengine göre kıyafet renkleri,ten rengine göre renk,vücut şekline göre jean seçimi
etiketler:,
535 defa okundu

YORUMLAR