Kategoriler

Tırnak Bakımı: Güzel Tırnaklar İçin Ne Yapmalı?

Güzel tırnaklar için ne yaılmalı? Tırnak bakımının püf noktalarından bahsetmek istiyoruz. Güzelliğin temellerinden biri de bakımlı tırnaklardır. Tırnakları güzel olması sadece güzelliği ifade etmez. Bu aynı zamanda sağlığın da göstergesidir. İşte güzel tırnaklara sahip olmak için yapılması gerekenler;

  • Ağzınızdan, ellerinizi uzak tutun. Tırnak koparmak, ısırmak çirkin görünümün yanı sıra tırnaklarda zarar yol açabilir. Kenarları pürüzlü ve çentikli bir hal alır. Ayrıca tırnaklar bu durumda kolay kırılır ve giyim eşyalarına takılır.
  • Her gün el ve tırnak yatakları nemlendirilmelidir. Bunun için zeytinyağı harika bir kaynaktır. Birkaç damla zeytinyağını bir pamuğa damlatarak tırnakları ve kenar etlerini masaj yaparak silebilirsiniz. Zeytinyağını el kreminizin içine koyarak da kullanabilirsiniz.
  • Sağlıklı bir davranış olmayan tırnak eti kesme işlemini yapmamalısınız. Nemlendirmeyi günlük olarak yaptığınızda etler yumuşar ve geriye itilmesi kolaylaşır. Tırnak etlerini kesmek tırnak yatağına da zarar verebilir. Bu nedenle bu etlerin kesimi bir profesyonele bırakılmalıdır.
  • Yumuşak bir sabun ve fırça ile tırnak altı temizliği yapılmalıdır. Tırnak altlarına, tırnak törpüsü ya da makasla birlikte gelen aparatları sokup temizlemek zarar verecektir. Bir fırça yardımı ile sabunu köpürterek tırnak altlarını fırçalayın. Sentetik kıllara göre doğal kıllı fırçalar daha başarılı sonuçlar elde etmenizi sağlayacaktır.tırnak bakımı
  • Tek yönde tırnak törpülemeye dikkat etmelisiniz. Törpüleme, ileri geri yapıldığında pürüzlü noktalar bırakır ve tırnaklara zarar verir. Tırnağın en ucundan kullanılarak tek yönden sonuna kadar devam ettirilmelidir.
  • Aseton içermeyen oje çıkarıcıları, mümkün olduğunca tercih edilmelidir. Kolay ve temiz yöntem olan aseton ojeleri çıkarırken fazla serttir. Bu nedenle içeriğinde ek yağ ve bitkisel madde içeren çıkartıcıları tercih edin.
  • Beslenmenizi dengeli ve sağlam yapmaya özen gösterin. E vitamini ve bol su almayı ihmal etmeyin. Sağlığın göstergesi, sağlıklı tırnaklardır.
  • Günlük olarak uygulamaları rutinleştirerek el ve ayak tırnaklarınızda mükemmel bir görünüme kavuşabilirsiniz.

>> Güzel Görünmenin Yolları: Güzel Görünmek İçin Ne Yapılır?

Bu Yazıya Yorum yapılmamış

Konunun anahtar kelimeleri: anything,güzel tırnaklar,Bakimli guzel el tirnaklari,tırnak eti ve kuruluğunu nasıl engelleriz,tırnak çentikleri,pürüzlü tırnak tedavisi,Ibrahım saracoglu tırnak yatağnı uztan kür,Ayak Tirnaklar kalinsa ince olmak icin ne yapilir,güzel olmak için tırnak kesmek erekirmi,guzel tirnaklar icin neyapmali
etiketler:
396 defa okundu

YORUMLAR