Kategoriler

Yağlı ve Kırık Saçlar İçin Öneriler

Dolgun, parlak ve yağsız saç bakımlı saç denilince akla gelir. Kimi insanın saçlarının bakımı zordur. Saçları gür olabilir, sert olabilir. ancak sizi bunlar yağlı saçlar ve kırık saçlarla dolaşmanıza neden olmamalıdır. Siz de acaba yağlı saçlar karşısında çaresiz misiniz? Ya da sık sık saçlarınız zarar görüyor ve kırık saçlara mahkum mu oluyorsunuz?

Özellikle saçları ince telli olan insanların saç yağlanması bir sorundur. Yağlanmanın aşırı olmaması için uygun şampuan seçilmesine çok dikkat edilmelidir. Saçlarınıza krem oranı fazla olan şampuanlar uygun değildir. Ayrıca şampuanı kullandıktan sonra iyice durulamanız gerekmektedir. Saçları fazla sıcak su ile yıkamak saç derinizi kurutacaktır. Saçlarınızda bunun sonucunda da yağ üretimi daha fazla olacaktır.

Çoğunlukla bu nedenle saçlarınız ılık su ile yıkanmalıdır. Şimdi şifalı bitkilerle saç bakımına gelelim. Saçlarınızı haftada bir defa sirkeli ılık su ile yıkayabilirsiniz. Saçlarınızı bu yıkamadan on dakika sonra ılık suyla durulayın. Saçları sirke temizler ve saçların bunun yanı sıra parlak görünmesini sağlar.

Saç kurutma makinesi ile duştan çıktıktan sonra kurutmayın. Saçlarınızı bunun yerine kendi haline bırakın ve kurumasını bu halde bekleyin. Ancak ıslak saçla kalırsanız olumlu yanları da mevcuttur. Baş ağrısı, sinüzit gibi… saç yağlanmasını çoğu saç şekillendirici ürünler arttırır. Bu ürünleri bu nedenle kullanmamaya çalışın. Yeni yeni günümüzde üretilen kuru şampuanlar saç yağlanmasını önlemede bir numara. Bu şampuanları kullanmanız olumlu olur. Bazı insanlarda saçları ile oynama alışkanlığı bulunur. Siz de eğer böyle bir alışkanlığa sahipseniz bu hareketi bırakmaya çalışın. Dengesiz, düzensiz, sağlıksız beslenme saçların çabuk yağlanmasının bir nedenidir. sizin vücut hücrelerinizin bozuk beslenme düzeni bozduğu gibi saç hücrelerinin de dengesini bozar. Kırılmalar, dökülmeler, yağlanmalar ve kepeklenmeler bunun sonucunda görülebilir. Bu nedenle saçlar ancak öncelikle vücut sağlığı için beslenmeye dikkat etmelisiniz. Kimyasal ürünlerden uzak durmalısınız.

Bu Yazıya Yorum yapılmamış

Konunun anahtar kelimeleri: ibraham saracoglu yagli ve kirik saclar icin
etiketler:,
256 defa okundu

YORUMLAR