Kategoriler

Yaşa Göre Kaş Şekilleri

Hangi yaşta hangi kaş şekli uygundur? Kaşa şekil vermenin püf noktaları ve kaş şekli seçimi hakkında bilgielr vermek istiyoruz. Yazımızda 20’li, 30’lu ve 40’lı yaşlara göre kaş şekillerinden bahsedeceğiz:

Yaşa Göre Kaş Şekilleri

20’li Yaşlar: Tercihiniz hep sadelikten yana olsun. 20’li yaşlar; akla her gelenin ve değişimlerin, yeniliklerin yapıldığı yaşlardır. Fakat mümkün olduğunca doğal kaşlara sahip olması gereken yaşlar olduğunu, uzmanlar da belirtiyor. Uzmanlara göre, gerekli değişikliklerin dışında genç kızlar kaşlarına dokunmamalıdır. Bu değişikliklerin gerçekten gerekli olup olmadığına nasıl karar verirsiniz? Bir aynayı elinize alıp, sağ ya da sol kaşınıza bakın. İki çizgiyi daha sonra hayal edin. İlki burun deliğinizin hemen yanından başlayıp köküne kadar devam etmeli diğeri ise burun deliğinizin hemen yanından başlayıp gözünüzün dış kenarından yukarıya doğru devam etmelidir. İşte bu iki çizginin arasında kaşlarınız kalmalıdır. İşte bu iki çizginin dışında kalan kaşları alabilirsiniz. Ancak düzenlerini bozmamak için tüyleri mutlaka çıkış yönüne doğru almalısınız.

30’lu Yaşlar: Yeni çözümleri eski hatalar için keşfedin. Kaşları oyuk, kalkık, incecik şimdiye kadar denemediğiniz stil kalmadı. O nedenle şimdi asi bir kaşa sahip olmanız çok normaldir. Yeniden onları ehlileştirmeniz zor olacaktır ancak imkânsız değildir. Yüzünüze uyumlu yeni bir hat belirlemek yapmanız gereken ilk iştir. Ve özgürce bu hat üzerinde yeniden çıkmasına izin vermelisiniz. Yüzünüzdeki bazı kusurları gizleyerek bu yeni hattı belirleyebilirsiniz. Mesela eğer alnınız darsa kaşlarınızı gözlerinize yakın bir şekilde kalınlaştırabilirsiniz. Aksini ise alnı geniş olanlar uygulayabilir. Gözlerinin çok yakın olduğunu düşünenler kaş aralarını açabilir, aksi durumda olanlar kaş aralarını çok açmamalıdır.

Bir kaş kalemi kaşlarınızın uzama döneminde en büyük yardımcınız olacaktır. Yeni uzayan kaşlarınızı kamufle etmek için suya dayanıklı göz kalemini tercih edebilirsiniz. Her biri ayrı yere uzayan kaşları ise eski bir diş fırçasıyla düzenli olarak fırçalamalısınız ve saç jölesiyle de biraz şekil verebilirsiniz.

yaşa göre kaş şekilleri

40’lı Yaşlar
Artık bakışlarınıza gençlik katmanın zamanıdır. En büyük bu dönemdeki probleminiz, yüz sıkılığı ve diriliğini kaybettiği için kaşlarınızın da yavaş yavaş göz kapaklarınıza yığılmasıdır. O nedenle bu dönem bayanlarının yapması gereken öncelikle kaşlarını çok inceltmemeleri ve burun köküne yakın olan kısmı doğal bırakmaları, sadece şekil verirken kaşlarının uç kısımlarıyla oynamalarıdır. Gözlerin daha çekik görünmesini böylelikle sağlayabilirisiniz. Kaşların uca doğru olan kısmından 1-2 santim alabilir, daha sonra bir kaş kalemiyle üstünden şekil verebilirsiniz. Ancak tek çizgi yerine minik minik dokunuşlar yaparak hattınızı belirlemelisiniz.

Bu Yazıya Yorum yapılmamış

Konunun anahtar kelimeleri: yaşınıza göre kaş şekilleri,kaş şekilleri,kas sekli degistircem uzamasi için,yaşa göre kaş şekilleri,17 yaşına uygun kaş modelleri,oyuk kas icin ne yapmali,sekilli kaş alma,ya,yasina gore sekiller,yaşınıza göre kaşınız nasıl olmalı
etiketler:,
716 defa okundu

YORUMLAR