Kategoriler

Yosun Yağının Faydaları Nelerdir? Yosun Yağı Nasıl Kullanılır?

Yosun Yağının Faydaları Nelerdir? Yosun Yağı Nasıl Kullanılır? Yosun yağı selülit için faydalı mı? Saç bakımı için yosun yağı kullanılır mı? Yosun yağının cilde faydaları nelerdir? Merak edilen soruların cevaplarını sizler için araştırdık:

Yosun Yağı Nedir? (Moss Oil)

Bol miktarda içerdiği vitamin ve mineraller sayesinde yosun, vücut için en sağlıklı ve etkili ürün olma özelliğini korumaktadır. Moss oil, yosun yağı genel çoğunlukla bitkilere benzemesine rağmen, yakından bitkiler alemiyle akraba olmayan bir grup sucul bitki grubundan üretilen yağdır.

Yosun Yağının  Faydaları Nelerdir?
Selülit giderici özelliği vardır.

Metabolizmanın işleyişinin hızlanmasını sağlar.
Saç ürünlerinin içeriğinde saç diplerinin güçlenmesine yardımcı olur.
Vücudun daha iyi kendini dengede tutmasını sağlar.
Değişik mineral içerikleri cildin yumuşamasını sağlar, cildi ipeğimsi yapar.
Kalsiyum, magnezyum ve vücut sistemlerinin diğerleri için ateşleyici bir etki sağlar. Özellikle de enzim sistemleri için.
Problemli bir bölgedeki yağ oluşumunu Laminaria yosunu ve özel bir ekstre engeller ve cildin sıkılaşmasını sağlar.
Su yosunu troid hormonundaki dengesizlikleri engelleyen maddeleri içerir ve metabolizmayı hızlandırır. Bunu yanı sıra kalsiyum, B vitamini ve çinko içeren yosun; tırnaklara, saça ve deriye de etkilidir.

Ciltte, A, E vitaminleri ve silenyum gibi mineraller güçlü antioksidan sağlayarak cilt fonksiyonunu güçlendirir. Yosunda, çinko bulunan önemli bir mineraldir, endokrin sistemi için bir biyolojik katalise etki yapar ve cildin bu sayede dengede kalmasını , sivilce, akne gibi sorunların giderilmesini sağlar.

Elementler iyi bir ısı sistemi altında cilde kolay nüfuz edebildiği için vücuttan toksik ve yağ artıklarının atılmasını, kan dolaşımının düzenlenmesini sağlar. Bu sayede doğal olarak detoksifikasyon (zehir boşaltım yöntemi) sağlamış olur.
Metabolik aktiviteyi ve kan dolaşımını yüksek mineral içerik uyarır, hücreler tarafından besinlerin emilimini hızlandırır, artık ve toksik maddelerin atılmasında yardımcı rol oynar.yosun-yagi

Yosun Yağı Nasıl Kullanılır? Yosun Yağının Kullanımı
Yosun Yağı Kullanımı: Bir miktar yosun yağı, sorunlu cilt üzerine masaj friksiyon tarzında sürülür. Yosun yağının üzerine daha sonra pamuklu bir ürün ya da film strech ile kapatılır. Bu şekilde 4-5 saat kadar durulur ve günaşırı uygulanır.
Pamuk üzerine 3-4 damla koyarak da gözaltı morluklarında gözaltına sürülür. Bu şekilde 2-3 saat kadar bekletilir. Sabah, akşam uygulanabilir. Sarkmış deri, gözaltı morlukları, selülit, beden üzerinde bulunan sıkılaştırıcı ve inceltici olarak kilo verdikten sonra ve doğum sonrası ouşacak çatlakların tedavi edilmesinde güvenle kullanılabilir.

Bu Yazıya Yorum yapılmamış

Konunun anahtar kelimeleri: yosun yağı,yosun yağı ne işe yarar,yosun yağı kullananlar,yosun yağı nasıl kullanılır,yosun yağı ile zayıflayanlar,yosun yağının faydaları,yosun yağı faydaları,yosun yagi nasil kullanilir,yosun yağının cilde faydaları,yosun yaginin faydalari
etiketler:, ,
2.366 defa okundu

YORUMLAR