Kategoriler

Zayıflatan Bitkiler

 

 

At kuyruğu: Bu bitki idrar söktürücü özelliği ile bilinir. Yağ dokularının erimesine yardımcı olurken yaraların da iyileşmesini sağlar. idrar söktürücü bitkilerin tümünde olduğu gibi fazla dozda kullanıldığında böbreklere zarar verebilir.

Maydanoz: Bağ dokusunu, metabolizmayı hızlandırarak güçlendirir. Maydanozu olduğu gibi tüketmek ya da kaynatıp çayını içmek vücudun su toplamasına ve ödemlere karşı oldukça etkili bir yöntem olarak bilinir.

Adaçayı: İştah kesici olarak zayıflamak isteyen kişiler tarafından kullanılır. Çay ve yemeklerde de baharat olarak kullanılır.

Kekik: Sindirim sorunu olan kişilerde tedavi edici etkiye sahiptir ve metabozlimanın hızlanmasını sağlar. Bağışıklık sistemini güçlendirmesinin yanı sıra yorgunluğu olan vücutlara da zindelik sağlar.

Civanperçemi: Tatlıya karşı iştahı kesmektedir ve mideye tokluk hissi vermektedir. Ayrıca kan dolaşımını hızlandırır ve cildin sıkılaşmasını sağlar. et yemeklerinde de kullanılabilir.

Tere bitkisi: Yağ yakmayı bünyede çabuklaştırıcı etkisi bulunur. İnce yaprakları piştikten sonra acılaştığı için çiğ yemek gerekir. Ayrıca içeriğinde de birçok vitamini barındırır.

Sinemaki: Suyun, kalınbağırsakta emilmesini önleyerek müshil görevi görür. Bağırsaklarda, uzun süreli kullanımlarda yan etkilere neden olduğundan idrar söktürücü özelliği bulunan rezene ve nane gibi bitkilerle desteklenmesi gerekir.

Balık otu: Zayıflamaya,bünyenin kimyasını hızlandırarak destek olur. Tırnakları, içindeki maddeler güçlendirerek saçlara parlaklık verir. Meyveli içecekler içinde ve salatalarda kullanılabilir.

Fesleğen: Vücutta biriken fazla suyun atılmasına yardımcı olur. İçindeki eter yağının ayrıca moral yükseltici etkisi bulunur.

 

Bu Yazıya Yorum yapılmamış


45 defa okundu

YORUMLAR