Kategoriler
15 Dakikada Mükemmel Kalçalar İçin

15 Dakikada Mükemmel Kalçalar İçin

Yaz aylarında mükemmel bir vücuda sahip olarak istenilen bikininin giyilebilmesi için fazla kilolardan kurtulmaya kalçaları forma sokarak başlayabilirsiniz. Hayallerinizdeki kalçaya sahip olmanın yolu saatlerce uğraşmaktan, çalışmaktan geçmiyor. Pratik yöntemleri haftada 3 kez 15’er dakika uygulayarak mükemmel kalçalara sahip olabilirsiniz.


Pratik hareketleri genel olarak sayacak olursak tek bacakla yapılan köprü hareketinden, çömelme hareketinden ve bacaklar kırık bir şekilde öne doğru yapılan hamle hareketinden bahsedebiliriz.
Tek bacakla yapılan köprü hareketinde sol ayak kullanılır. Sol ayağın tabanı yere değdirilir ve sırt üstü yatılır. Sırt üstü rahat bir şekilde yatabilmek için sol bacağın dizden kırılması yeterli olur. Ellerin sağ dizde kenetlenmesinden sonra sol bacağın göğse doğru çekilmesiyle hareket tamamlanmış olur.

Hareketin bir tur olarak sayılabilmesi için sol bacak göğse doğru çekildiğinde üçe kadar sayılmalıdır. Yani yaklaşık olarak 3 saniye bu pozisyonu korumak gerekiyor. Aynı hareketin sol bacak ile 10 kez tekrarlanması yeterli olacaktır. 10 defadan sonra bacak değiştirmek ve aynı hareketleri diğer bacakta da tatbik etmek gerekmektedir.

Her iki bacağa da aynı işlemin uygulanmasıyla işlem tamamlanmış olur. Bu hareketin her iki bacağa da haftada 3 kez uygulanması toplam 15 dakikada mükemmel kalçalara sahip olmamızı sağlayacaktır.etiketler:
5.224 defa okundu

YORUMLAR