Genel

3 Günlük Meyve Diyeti ile 4 Kilo Verme

Yalnızca iki saatte bir biraz meyve yiyerek kilo vermek mümkün mü? Meyve detoks diyeti olarak bilinen ‘fruit flush diyet’ ile 3 gün boyunca meyve, salata ve protein tüketerek hem sisteminizin temizlenmesinin hem de 4 kg zayıflayabilmenizin mümkün olacağı iddia edilmektedir.

Meyve diyetinin dikkate alınması gereken temel noktası işlenmemiş gıdalarla bir miktar doğal meyve ve çiğ sebze tüketmek. Diyet vücut sisteminizi sağlıklı bir şekilde beslemek için her iki saatte bir meyve ya da sebze yemeyi önermektedir.

Diğer diyetin detoksifikasyon diyetlerinden farkı da proteinli bir beslenme ile birlikte uygulanmasıdır.

Meyve ve çiğ sebzelerden yüksek miktarda su ve lif alımı ile vücut bir revizyon geçirerek ani bir biçimde kilo verebilmenin mümkün olacağı ifade edilmektedir.<!–adsense–>

Diyetin izin verdiği ya da yasakladığı yiyecek ve içecekler

  • Yağsız protein kaynakları (balık-tavuk gibi) taze çiğ sebzeler, protein shakeler, doğal meyveler ve salataları süslemek için zeytinyağı izin verilenlerdir.
  • Yasaklı olan yiyecek içecekler ise; kafein içeren içecekler (kahve), çay, alkol, gazlı içecekler, pişmiş sebze, meyve suları ve tatlılar, süt ürünleri

Meyve diyetinin basit örnek menüsü

  1. Gün: Sabah 8 ile öğleden sonra 4 arasındaki her iki saate bir protein shakeler (yapay tatlandırıcı ve renklendiriciler kullanmaksızın) ile su içilmesi. Akşam yemeği: 1 ila 2 yemek kaşığı zeytinyağıyla hazırlanmış orta boy kasede çiğ sebze salatası ya da yarım avokado ile 1 su bardağına yakın yağsız protein kaynağı.
  2. Ve 3. Gün: Sabah 8 ile öğleden sonra 4 arasındaki her iki saate bir 100 kalorilik meyveyle su içilmesi. Akşam yemeği: <!–adsense–>1 ila 2 yemek kaşığı zeytinyağı, artı yarım limonla orta boy bir kasede ham sebze salatası. Artı bir protein shake.

Diyetin dezavantajları

Hipoglisemi ve kan şekeri dengesizlikleri olanla için takip edilmesi zor bir diyettir. Açlık ve yorgunluk düşük motivasyona yol açabilir.

Uzun süre diyetin sürdürülmesi gerekmediği için, amaç zaten hızlı bir biçimde kilo kaybı sağlamak ve vücut sistemini temizlemektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir