Genel

Açlığı Bastırmak İçin Açlığı Bastırmanın Yolları

Açlık nasıl bastırılır? Açlık krizi nasıl atlatılır? Açlığı bastırmak için ne yapmalıyım? Diyet yapanlar için açlığı bastırmanın yolları. Açlığı bastırmak için yapılması gerekenler hakkında.

<!–adsense–>

Açlığı Bastırmanın Yolları Nelerdir?

Tatlı krizleri ve açlığa dayanıksızlık, diyet yapanların karşısına dikilen en büyük engellerin başında gelir. Açlığı bastırmak, yemek yemekten kendini alıkoymak için faydalı tavsiyelerimize bir göz atın.

Açlığı Bastırmak İçin Ne Yapmalı?

Açlık hissi geldiği zaman hemen bir şeyler atıştırmak istiyorsunuz. Aman dikkat! Lütfen azıcık sabırlı olun ve on dakika bekleyin. Hemen yemek yemeye koşmayın.

Açlığı bastırmak için bir bardak su içmeyi deneyin. Mideniz dolduğunda doyma refleksi sayesinde açlık hissinizi kandırmış olacaksınız. Mide dolduğu için açlığı daha iyi tolere edebilirsiniz. Çünkü su, endorfin hormonu salınımını bloke ederek gereksiz yemek yemeyi engeller.

Yanınızda limon varsa bir dilim kesip suyunu içiniz. İçilen bir dilim limon suyu açlık hissini azaltacaktır.

Yemeklerinizi üç öğünde büyük porsiyonlarla yemek yerine ara öğünlere yayarak, ufak porsiyonlar şeklinde yemelisiniz. Doyma dorumu beyinde kontrol edilen bir merkez sayesinde yapılmaktadır. Ara öğünleri zevk alarak bekleyiniz.

Açlık hissinden uzak durmanın diğer bir şekli ise hareket halinde olmaktır. Sadece kalorinin sınırlanması ile olan bir diyet uzun vadede başarılı olamaz. Onun için kalorinin sınırlanmasının yanı sıra aynı zamanda egzersiz yapmak ve hareket halinde olmak bir o kadar önemlidir.

Açlığı Bastıran Yiyecekler

Açlığı bastırmak için salatalık, havuç, elma, şeftali gibi düşük kalorili yiyecekler tercih edilmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir