Kategoriler
Açlığı Bastırmak İçin Açlığı Bastırmanın Yolları

Açlığı Bastırmak İçin Açlığı Bastırmanın Yolları

Açlık nasıl bastırılır? Açlık krizi nasıl atlatılır? Açlığı bastırmak için ne yapmalıyım? Diyet yapanlar için açlığı bastırmanın yolları. Açlığı bastırmak için yapılması gerekenler hakkında.Açlığı Bastırmanın Yolları Nelerdir?

Tatlı krizleri ve açlığa dayanıksızlık, diyet yapanların karşısına dikilen en büyük engellerin başında gelir. Açlığı bastırmak, yemek yemekten kendini alıkoymak için faydalı tavsiyelerimize bir göz atın.

Açlığı Bastırmak İçin Ne Yapmalı?

Açlık hissi geldiği zaman hemen bir şeyler atıştırmak istiyorsunuz. Aman dikkat! Lütfen azıcık sabırlı olun ve on dakika bekleyin. Hemen yemek yemeye koşmayın.

Açlığı bastırmak için bir bardak su içmeyi deneyin. Mideniz dolduğunda doyma refleksi sayesinde açlık hissinizi kandırmış olacaksınız. Mide dolduğu için açlığı daha iyi tolere edebilirsiniz. Çünkü su, endorfin hormonu salınımını bloke ederek gereksiz yemek yemeyi engeller.

Yanınızda limon varsa bir dilim kesip suyunu içiniz. İçilen bir dilim limon suyu açlık hissini azaltacaktır.

Yemeklerinizi üç öğünde büyük porsiyonlarla yemek yerine ara öğünlere yayarak, ufak porsiyonlar şeklinde yemelisiniz. Doyma dorumu beyinde kontrol edilen bir merkez sayesinde yapılmaktadır. Ara öğünleri zevk alarak bekleyiniz.

Açlık hissinden uzak durmanın diğer bir şekli ise hareket halinde olmaktır. Sadece kalorinin sınırlanması ile olan bir diyet uzun vadede başarılı olamaz. Onun için kalorinin sınırlanmasının yanı sıra aynı zamanda egzersiz yapmak ve hareket halinde olmak bir o kadar önemlidir.

Açlığı Bastıran Yiyecekler

Açlığı bastırmak için salatalık, havuç, elma, şeftali gibi düşük kalorili yiyecekler tercih edilmelidir.7.795 defa okundu

YORUMLAR

12 Yorum Yapılmış

 1. ben sizlere çok teşekkür ediyorum sizin sayenizde zayıflıyorum.vede sizin söylediklerinizi uyguluyorum umarım uzun yaşarsınız ahmet maranki hocam.allah razı olsun mekanınız cennetlik olsun inşallah.

 2. ya siz nasıl zayıfladınz ve ne kadar sürede kaç kilo verdiniz buket hanım

 3. dogum sonrası nasıl zayıflarım

 4. yemeyi kesmedikten sonra dr ne yapsın size

 5. Bol limonlu su içmenizi öneririm açlığı kesiyor.

 6. yeemek yemeyi seviorum. kilo almıyırum ben hep yürüyorum. 40 dakka falan sonra acıkıyorum

 7. 10 kilo fazlam var ne yapmalıyım

 8. Bu meyveleri yesem zaten tok olacağım…

 9. mide ağrısını nasıl geçirecez

 10. bugün rejimimin ilk günü hep pazartesi başlar gece bozardım .pazar gününü hiç sevmezdim rejimide sevmemama çok kararlıyım saat 11.30 halen bozmadım arkadaşlar çok kararlıyım .

 11. anammm zayıflamak itiyosanız şu boğazı ve kırlağı kısacaksınız bende kilo ile mücadele ediyorum

 12. ben ne yaptıysam kilo veremiyorum rejimde yaptım sporda yaptım zayıflama hapıda kullandım fayda etmiyo sadece yüzümden kilo veriyorum bel ve basenden veremiyorum ne yapmamı önerirsiniz