Genel

Ağız Ve Diş Sağlığınızı Botoks İle Koruyun

Günlük yaşamın stresinden kurtulabilmek ne yazık ki çok da mümkünatı olan bir durum olarak düşünülmüyor. Bu stresin ise, hayatımızda ne gibi olumsuz etkiler yarattığını hepimiz biliyoruz. Bu olumsuz etkileri ortadan kaldırmak imkansız bir hal almış iken, stres nedeniyle bizde var olan sorunları engelleyerek, stresin etkilerini azaltmayı mümkün hale getirebiliyoruz.
Stres nedeniyle dişlerini sıkan ve gıcırdatan insanların, dişlerine ne kadar zarar verdikleri hakkında bir fikriniz var mı? Diş sıkmak; ve diş gıcırdatmak, dişlerimize çok büyük zararlar veriyor olsa da, uykumuz sırasında yaptığımız bu davranışın farkında olup da engel olabilmemiz gibi bir durumun da söz konusu olmadığını hepimiz biliyoruz.
Dişlerimizi, çiğneme kasının etkisi ile sıkıyoruz ve bir grup uzmanın belirttiğine göre, dişlerin sıkılması ile, uygulanan kuvvetin büyüklüğü ortalama olarak 10 ton… Bu 10 tonluk ağırlık ister istemez dişlerimizin aşınmasına, kemiğin hasar görmesine, diş kısalmasına, diş ağrısı ve diş sızılarına, diş kırılmalarına, ilerleyen dönemlerde ise, baş ağrılarına neden oluyor. Yani kısacası dişlerimiz ve ağız sağlığımız ile ilgili sorun yaşamak istemiyorsak, bu duruma en kısa zamanda bir çare bulmalıyız.
Diş sıkma ve diş gıcırdatmaya biz bir çözüm bulamasak da uzmanlar bunu başarmış durumdalar. Tıpta pek çok alanda kullanılmakta olan botoks, bu anlamda da işe yarayacak ve kullanılacak gibi görünüyor. Çiğneme kası üzerine enjeksiyon edilen besin ile, diş sıkma ve diş gıcırdatma eğilimimizden kurtuluyoruz. Bu sayede ise, dişlerimizden erken zamanlarda uzaklaşmak gibi bir kabus yaşamamış oluyoruz.
5 – 10 dakikalık bir uygulama sonucunda başarılı olunan yöntem ile, 9 ay kadar, dişlerinizi sıkmadan ve dişlerinizi gıcırdatmadan uyuyabilmeniz mümkün. Bazı hastalarda bir haftalık bir aradan sonra aynı uygulama yeniden tekrarlanıyor. Ancak sonrasında etkisini tamamen gösteren botoks, ağız ve diş sağlığımızı korumada bize yardım olup, stresimizi minimum düzeyde etkin hale getiriyor.
Ağız ve diş sağlığımızı korumak için yaptıracağımız botoks, çiğneme ile ilgili herhangi bir sorun yaşamamıza neden olmuyor. Aynı zamanda, günlük yaşamda herhangi bir sorun ile karşılaşmamıza da neden olmayan botoks, sadece geceleri diş gıcırdatma ve diş sıkma olayı yaşamamıza engel oluyor. Bu durum, diş koruyucular ile, geceleri uyurken, alt ve üst çene arasına koyulan koruyucularla da gerçekleştirilebiliyor; ancak botoks yöntemi kadar etkili olduğu söylenemez.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir