Genel

Ahmet Maranki Alerji İçin Bitkisel Çözümler

ALERJİ: Her insanın vücut yapısı farklıdır, bazı insanlara polenler, yiyecekler, halı ve giysi tozları, kullandıkları parfümler, sentetik ve dar kıyafetler, plastik, sıcak yada soğuk ve hayvan tüyleri alerji yapar. Alerji yediklerimiz ve psikoloji’mizlede çok ilgilidir. Hazır gıda ile boya maddesi kullanılmış yiyecek ve içecekler, şeker ile beyaz un’un alerjiyi artırdığı bilinmektedir. Bol miktarda C vitamini alınması ve karaciğerin toksin atıp kendini temizlemesi çok önemlidir. <!–adsense–>Alerjik sorunu olan kişilerin sucuk, pastırma, et, konserve, şeftali, çilek, domates, kavun ve bazı balık çeşitlerini tüketmemeleri gerekmektedir aksi taktirde alerjileri devam eder.

Ahmet Maranki Alerji İçin Bitkisel Çözümler
*  Alerji sorunu yaşayanlar Zerdeçal, Aloe vera, Isırgan, Şahtere, Yulaf ezmesi, Sarımsak, Maydanoz, Taze bezelye, Buğday çimi, Soya fasulyesi, Muşmula, Fındık, Badem, At kuyruğu ve Sinirli otu bolca tüketmeliler.
*  İçerisinde kuersetin gibi konsantrasyonulu bileşikler bulunan Soğan ve Sarımsak Alerji tedavisinde çok başarılı sonuçlar verir. Alerjik reaksiyonları yavaşlatan bu bileşiklerin   bolca  kullanılması tavsiye edilir.
*  Isırgan dünya üzerinde yüzyıllardır yaşayan bütün kültürlerde kullanılmıştır. Alerji tedavisinde çok etkili olan Isırgan aynı zamanda göğüs sıkışıklığı, burun akıntısı, boğmaca, astım, öksürük ve tüberkiloz gibi rahatsızlıkların tedavisinde de kullanılır. Mesela saman nezlesini tedavi etmedeki en etkili ilacın kurutulmuş ısırgan yaprakları olduğu bilinir. Hergün 2-3 bardak ısırgan otu çayı içilmesi tavsiye edilebilir, öğün aralarında tüketmek gerekir. Tatlandırılmaması tavsiye edilir.
*  Alerji, astım nöbeti, solunum yolu iltihapı olanların C vitaminini bolca tüketmeleri tavsiye edilir. C vitaminini çok tüketenlerde bu tür rahatsızlıklar daha kolay atlatılmaktadır, sadece diyare gibi bir yan etkisi olan ( o da her insanda deyil ) C vitamini en doğal antihistaminiktir. Biber türleri, arnavut biberi ile su tereside C vitamini açısından çok zengin olan besinlerdendir.
*  Kurdeşen, kaşıntı gibi cilt problemleri olanların tedavisinde papatya ile hazırlanmış olan bazı preparatlar ile vücuda masaj yapılması önerilmektedir.
*  Alerjinin hangi nedenlerden kaynaklandığını araştırıp, tedaviyi ona göre uygulamak en doğru yöntemdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir