Kategoriler
Ahmet Maranki Karpuz Diyeti ile Zayıflama

Ahmet Maranki Karpuz Diyeti ile Zayıflama

Prof. Dr. Ahmet Maranki yaz detoksu programının kiraz detoksundan sonraki kısmı karpuz detoksu. Karpuz diyeti ile toksinlerden arınmak ve kilo vermek ister misiniz? Ağustos 2009 için Ahmet Maranki karpuz diyeti programı

Ahmet Maranki Karpuz Diyeti ile Zayıflama

Yaz ayı karpuz detoksu, Hicri takvime göre, Şaban ayının 13-14-15. günleri ve Şaban ayının son üçü günü olmak üzere iki defa yapılacak. Miladi takvime göre çevirelim: 4-5-6 Ağustos ve 18-19-20 Ağustos 2009 tarihlerinde üçer günlük karpuz diyeti yapılmasını öneriyor Ahmet Maranki.

Ahmet Maranki Karpuz Diyeti Programı
3 Gün boyunca her gün şu programa uymanız gerekiyor.

Sabah: 3 bardak bitki çayı ve karpuz ( Karpuz için kilonuza göre belli bir miktar yemelisiniz. Ahmet Maranki kilosu 60-70 arasında olanlara 500 gram, 70’ten fazla olanlara ise 1000 gram karpuz tüketmelerini öneriyor)

Öğle: 3 bardak bitki çayı ve karpuz ( kilosu 60-70 arasında olanlara 500 gram, 70’ten fazla olanlara ise 1000 gram karpuz tüketmelisiniz)

Akşam (Gün batımı sonrası) : 3 bardak bitki çayı ve karpuz. Kilosu 60-70 arasında olanlar 500 gram, 70’ten fazla olanlar ise 1000 gram karpuz tüketmeli.

3 gün boyunca karpuz detoksunda Ahmet Maranki ayrıca şu tavsiyelere uymanız gerektiğini söylüyor: 3 gün her öğünde en az 3 fincan bitki çayı (yeşil çay yada muhtelif bitki çayları) ve PH seviyesi yüksek, kaliteli, alkali suları bolca tüketmeye özen gösterin. Bitki çaylarının içine şeker katmayınız, tatlandırıcı olarak sadece çiçek balı kullanmalısınız.

Karpuz Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Karpuz seçimi çok önemlidir. piyasada yakın zamanda ortaya çıkmış olan kabaktan aşılanmış karpuzlardan almayınız. Ayrıca aldığınız karpuzun gübreli, iri ve hibrit (dölsüz) tohumlu olmamasına kesinlikle dikkat etmelisiniz.

Karpuz Detoksu İçin Öneriler

Ahmet Maranki, karpuz ile detoks programının etkisini arttırmak için bazı şeylere dikkat edilmesini öneriyor. Karpuz detoksuna başlamadan 3 gün önce, kırmızı et, kızartma, tavuk eti, konsantre gıda, siyah çay, beyaz ekmek gibi gıdaları tüketmemeye özen gösterilmelisiniz.

Karpuz ile Zayıflama, Karpuz Zayıflatır mı?
Karpuzun bilinen özelliklerinden birisi bedeni temizleyici özelliğidir. Yapı olarak karpuzun yüzde 95 i sudur. Bu yüzden karpuz böbrekleri çok iyi çalıştırır. Karpuz idrar söktürür. Böbrekteki üre ve ürat tuzlarını da temizler.Karpuz ayrıca kum dökme, taş düşürmeye de etkilidir. Karpuzun içerisinde bol miktarda B, C vitamini ve anti oksidan bulunur. İçerdiği yüksek potasyum ve Beta Karoten maddesi sayesinde karpuzun kalbi enfaktüse karşı koruyucu özelliği de vardır. Ahmet Maranki, karpuzun tam anlamıyla bir şifa kaynağı olduğunu belirtiyor.

Karpuzun zayıflamaya etkisi: Bol miktarda su içerir ve şeker barındırmaz, ayrıca boşaltımı hızlandırıcı olması gibi özellikleriyle kilo vermeyi hızlandırır.

Karpuz nasıl ve ne zaman yenmeli?

Yemekten hemen sonra karpuz tüketilirse şişkinlik ve sindirim zorluğuna sebep olur. Karpuzu açken tüketirseniz içerdiği faydalardan en iyi şekilde yararlanılmasını sağlar. Bu sebeplerden ötürü karpuz yemeklerden çok önce ya da yemeklerden epeyce sonra tüketilmelidir.


YORUMLAR

6 Yorum Yapılmış

  1. yanliz karpuzmu yiyecem ya ekmek

  2. karpuz, peynir, kavun, domates, yeşil zeytin, baharatlı sucuklu yumurta, bal, tereyağ, çay ve ekmek güzel bir kahvaltu sofrası değme keyfime, doya doya yerim , doya doya çalışır, sporumu yaparım, doya doya da yürürüm ama HİÇ Mİ HİÇ KİLO, MİLO ALMAM.. :-) bu da benim hayat tarzım..

  3. karpuz dışında heerhanği birşey yiyecekmiyiz açıklama istiyorum

  4. 2 çocuktan sonra aldıgım kiloları ne yaptımsa veremiyorum çalışıyorum ve her gün 30 dakka yürüyerek oglumu anneme göturuyorum yinede 69 kilom ve bir turlu zayıyıflayamıyorum acaba emirdiyim içinmi zayıflayamıyorum
    ve ne yapmalıyım lütfen beni kesin çözüme ulaştırcak yöntemi söylermisiniz……….

  5. yazdıklarıma cevap gelirse vede çözüm bulunursa çok mutlu olucam

  6. hocam çok terlıyom yururken acaba zayıflarmıyım