Kategoriler
Ahmet Maranki Stres Tedavisi İçin Stres Kürü

Ahmet Maranki Stres Tedavisi İçin Stres Kürü

Stres için bitkisel çözüm arayanlara Prof. Dr. Ahmet Maranki alternatif tıp yöntemlerinden bitkilerle tedavi, taşlarla ve kokularla tedavi öneriyor. İşte Ahmet Marankinin stres için tavsiyeleri.

Ahmet Maranki Stres İçin Tavsiyeler

Strese karşı Ahmet Maranki ilk adım olarak bulunduğunuz durumu kabullenmeniz gerektiğini ve bunun sizin için rahatlatıcı bir adım olacağını belirtiyor. Stresin artmasının sebeplerinden birinin, hayatımızda aşırı isteklerde bulunmak ve sürekli bu hedeflerimizin peşinden koşarak kendimizi gereğinden fazla yıpratmak olduğuna dikkati çekiyor Ahmet Maranki.

Beslenme açısından B vitaminini özellikle tüketmenizi öneriyor.

Stresle mücadele edebilmek için sporun ve düzenli yapılan egzersizlerin de önemini vurguluyor.

Ahmet Maranki Stres Tedavisi İçin Bitkisel Çözümler

Sarı kantaron ve kimyon kürü: 5 er gram sarı kantaron ve kimyon, yarım litre suda demlenir. Sarı kantaron ve kimyon çayından günde bir bardak içilir.
Çuha çiçeği kürü: Çuha çiçeğinin stresle ilgili gerginliklerde spazm çözücü, yatıştırıcı ve rahatlatıcı etkisi vardır. Sinirsel kökenli baş ağrılarına ve migrene karşı da Çuha Çiçeği önerilir. Çuha çiçeği kökü parçalanır ve  tatlı kaşığı alınıp, bardak suda kaynatılır. Sonra kısık ateşte 5 dakika daha bekletilirek hazırlanan karışımdan, günde 3 kez birer bardak içilmesi önerilir.

Ahmet Maranki Kokularla stres tedavisi

Sandal ağacı, şerbetçi otu, lavanta, limon, sardunya, fesleğen, nane, gülsuyu, portakal, papatya, melisa, rezene ve gül gibi kokuların da sinir sisteminin iyileşmesinde destekleyici olduğunu söylüyor Ahmet Maranki.

Renklerle stres tedavisi

Renklerle stres terapisi için en uygun zaman, sizin kalbinizden ve üçüncü gözünüzden gelen enerjiyi birleştirebildiğiniz zamandır. Beyaz renk oldukça pozitif bir renktir. Stres ve psikolojik rahatsızlıklara karşı oldukçabeyaz önemli bir renktir. Hasta terapi edilirken, parlak ve berrak renkler tercih edilmesi önerilir.

Taşlarla stres tedavisi

Taş alırken Ahmet Maranki taşı severek almanız gerektiğini söylüyor. Kesinlikle tavsiyeyle taş alınmaz, niye ihtiyacınız varsa onu almalısınız. Ametist, topaz, agat ve zümrüt taşları stresi tedavi etmede destekleyicidir.


YORUMLAR