Kategoriler
Ahmet Maranki Zeytin Yaprağı Ekstresi ve Faydaları

Ahmet Maranki Zeytin Yaprağı Ekstresi ve Faydaları

Kozmik bilim ekibi ve Ahmet Maranki yepyeni çalışmalar ile karşımıza çıkıyor. Bu sefer kanser hastalarına müjde olacak, bağışıklık sistemini kuvvetlendirici özellikleri olan zeytin yaprağı ekstresi üretimi müjdesi veren Kobik ekibinin son ürününü tanıtacağız.Zeytin Yaprağının Faydaları Nelerdir?

Ahmet Maranki’nin sitesinde yeni duyurulan bir haberde Kobik ekibinin zeytin yaprağı ekstresi üretimine başladığı duyuruldu. Peki zeytin yaprağının faydaları neler?

Zeytin yaprağı yani Olöropin (Oleuropein) etken maddesinin bağışıklık sistemini güçlendirmek için faydalı olduğu dünya çapında kanıtlanmıştır. Bu etken maddenin, yani zeytin yaprağının anti-viral, anti-bakteriyel, anti-kanserojen ve anti-fungal etkisi olduğu, aynı zamanda tıbbi rahatsızlıklara destek ürünü olarak fayda verdiği ispat edilmiştir.

Zeytin yaprağının faydaları, yeni bilinen bir şey değil. Akdeniz efsanelerinde Zeytin ağacı, “ölmez ağaç” ve “hayat ağacı” olarak tanımlanmış. Mısırlılar bile zeytin ağacının uzun ömrünü araştırmışlar ve “cennetin gücünün sembolü” saymışlardır zeytin yaprağını.

Yakın zamana dönersek, üzerinde pek çok araştırma yapılmıştır zeytin yaprağının. Kan basıncını düşürdüğü, barsak kas spazmlarını önlediği, aritmiyi tedavi ettiği yapılan çalışmalar ile gösterilmiştir.  Amerikalı araştırıcılar ise zeytin yaprağının virütik hastalıklara (nezle, grip, soğuk algınlığı, uçuk, aft, zona gibi) sebep olan her türlü virüse karşı etkili olduğunu buldular.  Zeytin ağacının 2000 yıllık ömrünün sebebinin  “Oleuropein” olduğu keşfedilmiştir.

Zeytin yaprağı ekstresi çok etkili bir antibakteriyel (mikrop öldürücü), antiviral (virüsleri öldürücü) ajandır. Ama sadece organizmada bulunan patojenlerle savaşıp öldürmekle yetinmez. Ayrıca insan vücudunda bağışıklık sistemini de uyarır. Böylece mikroplarla daha etkili bir savaşın gerçekleşmesini sağlar.

Zeytin yaprağının faydaları hakkında şimdiye kadar 69 kitap,1800’den fazla makale, dergi ve çeşit yayın bulunduğuun söyleyebiliriz.


YORUMLAR

14 Yorum Yapılmış

 1. Sayın hocam türlü zahmetlere katlanıp bitkiler hakkında bilgi vermişsiniz birde hazırlamasını sorsam cevaplarmısınız (zeytin yapragı için hiper tansiyonum) saygılarımla

 2. Bende arkadaşıma katılıyorum aynı şekilde hiper tansiyonum için araştırıyordum zeytin yaprağını hazırlamasını açıklarsanız sevinirim…

 3. teşekkürler çok memnun oldum zeytin yaprağı çayını içerek sağlığımızı koruyacağız.

 4. Zeytin yaprağı ekstraktı gerçekten çok faydalı bir ürün, sedef hastalığı için araştırma yaparken devakutusu.com isimli siteden zeytin yaprağı ekstresi, şampuanı, duş jeli ve el sabununu takım olarak aldım hala kullanmaya devam ediyorum gerçekten çok etkili herkese tavsiye ediyorum.

 5. nasıl hazırlanacağını yazarsanız çok iyi olur insanları daha çok bilgilendirmiş olursunuz

 6. zeytin.yaprağını.çay.olarak.içilcekmi.hocam.açıklarmısınız.teşürler

 7. Kullanım şeklimi söyleyin

 8. hocam hersey icin sizlere tesekkur ederim benım bır tansıyon sorunum var banabana tansıyon ıcın hankı bıtkıyı kullanacağımı bana meyil adresime göndermenizi rıca ederim hamit ucuncu@hotmail.com tesekkurlar

 9. zeytin yaprağının tarihçesini öğrenmek güzel fakt arkadaşların ifade ettiği gibi tansiyon ve kolesterol için tarif nasıl onu açıklayın lütfen

 10. benim bildiğim türkiyede sadece bir faruk durukan ve adnan akar ekstrakt üretimi yapıyorlar ekstrak özel işlemlerden geçirilerek içerisindeki etken madde alındığından normal aktardan aldığınızın en az 20 katı daha etkili yani bir şişe ekstrak tüketnek 20 kilo ot yemekle eşdeğer diyebiliriz.ancak yapımı çok zahmetli olsuğu için ülkemizde ismlerini söylediğim zaatları pek kimse bilmez bazılarıda çıkıp kendi yapmış gibi medya üzerinden anllatır.ahmet maranki de bunlardan biri bir tane yaptığı ürün yoktur ağzı iyi laf yapar sadece bu….

 11. MARANKİ HOCANIN ÜRÜNLERİ ÇOK KALİTELİ TİTİZLİKLE HAZIRLANMIŞ,TEŞEKKÜRLER-

 12. Hasana tamamen katılıyorum.. Faruk Durukan Bey yapıyo örneğin bu exradı ve ülkemizde ilktir.. Marankide ondan alıyo zaten.. Saygılar.

 13. hayırlı akşamlar.illa ki bunu satın almak mı gerekiyor zeytin yaprağı ekstrektini yoksa evde yapılabilecek bir formülü var mıdır? teşekkürler.

 14. hayırlı akşamlar sizi çokseviyoruz allahrazıolsun sizden.mitralyetmezlik guatır kulaktakitlevar neyapabilirim teşekkürler.