Kategoriler
Ayakkabı Seçimi Sizin Kişiliğinizin Yansıması

Ayakkabı Seçimi Sizin Kişiliğinizin Yansıması

Hiç, ayakkabınızın, kişiliğinizi yansıttığını düşündüğünüz oldu mu? Ancak bu gerçek. Siz düşünseniz de düşünmeseniz de, Fransız bilim adamları, ayakkabı seçiminin, kişilerin psikolojik durumlarını; ve kişiliklerini yansıttığını ortaya koydu. Bakalım, kimler, ne tarz ayakkabılar giymeyi tercih ediyor:
Yüksek topuklu ayakkabı giymeyi sevenlerin, özgüvenlerinin düşük olduğunu söylesek, bize inanır mısınız? Düşük özgüveni olan kişiler, yüksek topuklu ayakkabı giyerek, diğer kişilerden daha yüksekte olmayı kendilerine amaç ediniyorlar. Siz de eğer yüksek topuklu ayakkabı giymeyi seviyorsanız, kendiniz için bir özgüven sorgulaması yapmanızın zamanı gelmiş demektir. Yoksa siz her zaman mı yüksek topuklu ayakkabı giymeyi tercih ederdiniz?
Yüksek topuklu ayakkabı giyen kadınların, aynı zamanda, gösteriş, rekabet; ve dişiliği göstermeye eğilimli kişiler olduklarını da belirtmeden geçemeyeceğiz. Yani yüksek topuklu ayakkabı giymek, bir nevi sizin ilgi çekmek istediğinizin göstergesi. Yoksa neden, yürümenin çok zor olduğu yüksek topuklu ayakkabıları giyesiniz ki, spor ayakkabılarınız dolabınızı beklerken?
Sivri topuklu ayakkabı giymek de yine özgüven sorunu ile alakalı gibi görünüyor. Ancak burada bahsedilen özgüven, gereğinden fazla özgüven olarak düşünülüyor. Sivri topuklu ayakkabı giyen kadınlar, özgüvenleri yüksek, kolay farkedilmeyi ve ilgi çekmeyi seven; ve aynı zamanda da dişiliğe önem veren kadınlar tarafından giyiliyor.
Bir de alçak dolgu topuk tercih eden kadınlar var. Bu kadınlarla iletişim kurmak oldukça kolay. Çok rahatlar, ve değişime de açık; aynı zamanda da yumuşaklar. Alçak dolgu topuk ayakkabı giyen kadınlarla işbirliği yapmak oldukça kolay. Bu kadınlarla konuşmak ve iletişim kurmak kesinlikle düşünüldüğünden daha basit. Yüksek dolgu topuklu ayakkabı giyen kadınlar, kesinlikle kendilerine güvenilmesi gereken kişiler olarak belirtiliyor. Bu kadınlar, her zaman düşüncelerinin arkasında duran kişiler. Bunun yanında da, ani olaylar karşısında, ne gibi tavırlar sergileyecekleri önceden kestirilemeyen kadınlar…
Platform ayakkabılar giymeyi tercih eden kadınlar, oldukları gibi davranabilen, doğal; ve rahat kadınlar. Bu kadınların romantik olduklarını söylemek de yanlış olmayacaktır.
Topuksuz ayakkabı giyenler için ise psikologlar şu tanımlamayı yapıyor: ne istediklerini biliyorlar; ancak depresyona girme eğilimleri de bulunmakta… Yani bu kadınlar için diyebiliriz ki: istediklerini biliyorlar; ancak istediklerine ulaşamayacaklarını da tahmin edince, derhal depresyon moduna geçiyorlar.
Spor ayakkabı giymeyi seven; ve spor ayakkabıdan vazgeçemeyenler var bir de. Spor ayakkabıyı tercih eden kadınlar ile iletişim kurmak oldukça kolay, ve bu kadınlar oldukça dürüstler de. Ancak bir de kötü yönleri var ki bu kötü yön de, onların muhafazakar olmaları; ve değişime komple kapalı olmaları…


YORUMLAR