Kategoriler
Bahçenizi değiştirmeye ne dersiniz? Bahçe Düzenleme

Bahçenizi değiştirmeye ne dersiniz? Bahçe Düzenleme

Havalar ısınmaya başladı ve uzun süren bir kış döneminden sonra sıkılmaya başladığımız evimizden artık balkonlar teraslara ve bahçelere çıkabiliriz tabi ki tatile çıkmadıysak.

Bahçe Düzenleme Vakti

Uzun bir süre aynı eşyalar insanı özellikle biz kadınları sıkar. Baharla beraber ilk olarak bahçemize çıkarak değişiklikler yapabiliriz.
Bunun için bahçemize ait bütün verileri toplayıp ne istiyorsak kafamızda hayalini kurup bunları not ederek işimize başlayalım.

İlk olarak bahçede bizi rahatsız eden görüntü mevcut ise bunları yok edecek fikirlerle uygulayalım. Kapatmak istediğimiz yerleri uzun bitkilerle kapatıp orta alanlara bitkiler ekerek yeşil bir alan oluşturabilirsiniz. Bu alana gidecek olan yürüyüş yolu oluşturup taşlarla görüntüsünü farklı yapabilirsiniz. Oluşturacağınız yeşil alan için simetriye dikkat etmelisiniz kısa bitkiler ön kısma gelecek şekilde uzunlar ise arkada kalacak şekilde yapılan bir çalışma karşıdan bakıldığında gözü yormayacak ve bütün yeşil alan görünecektir. Genelde bina girişlerinin iki yanına bitki ekilmesi simetri için en yaygın örnektir.

Yaptığımız çalışmada kullanacağımız bitkiler arasında da bir uyum gerekir. Bu uyum mimari ve binanın yapısına göre değişiklik gösterebilir.
Bütün bu değişiklikler yapılırken ilk olarak inşaat işleri varsa onlar daha sonra bitkiler ve en son çim ekilmelidir.691 defa okundu

YORUMLAR

1 Yorum Yapılmış

  1. bahçe dekorasyonu için yapı marketlerde satılan ürünler genel olarak çok pahalı