Genel

Banyo Yaparken Bitkisel Terapi de Yapın

Yorgun ve stresli olan insanların, genellikle duş almaları istenmektedir. Kendilerini daha iyi ve dinlenmiş hissederler; yorgunlukları gider, stresleri azalır. Banyo yapmak kişilere uyku verir; ve aynı zamanda da tansiyonu düzenler… Banyonuza bir de bitkisel karışımlar ile takviyelerde bulunursanız, sizden rahat, dinlenmiş ve keyiflisi olmayacaktır.
Banyo için farklı bitkisel karışımlardan faydalanılmaktadır. Bu bitkisel karışımların farklı amaçlara hizmet ettikleri bilinmektedir; ancak karışımların hazırlanırken, dikkat edilmesi gereken bir noktanın da varlığını aklınızdan çıkartmamalısınız. Az sonra, banyo için verilecek olan bitkisel takviyo karışımların, 36 – 38 derece suda, 10 – 15 dakika, keten veya tül bir kese içerisinde bekletilmek suretiyle elde etmek gerekmektedir.
Kas Ağrıları İçin Bitkisel Banyo Jeli:
mercanköşk, çobançantası, biberiye ve lavanta bitkilerinden 25 gramlık tutamlar almalısınız. Keten ya da tül bir kese içerisinde toplanan bu bitkiler, banyo yapılacak olan küvetin içerisindeki suda 15 dakika kadar bekletilir. Sonrasında küvetten keten keseyi alarak, sizin girmeniz gerekmektedir. 15 dakika boyunca bu suda dinlenirseniz, kendinizi rahatlamış, ve kas ağrılarından arınmış olarak bulabilirsiniz.
Gevşetici Rahatlatıcı Banyo Suları:
Kıyılmış ıtır yaprağı, lavanta çiçeği, tıbbi papatya ve ıhlamur çiçeğinden 3er çorba kaşığı alınır. Yine aynı şekilde tül ya da keten kese içerisinde, 10 – 15 dakika, banyo yapılacak olan küvette bekletilen bu karışımın ardından, sizin de bu suda 15 dakika durmanız gerekmektedir. Banyonuzun ardından 1 saat istirahat etmeniz gerektiğini belirten uzmanlar, lavanta çayı içmenin de, sizi rahatlatacağını belirtiyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir