Genel

Benleriniz Sayesinde Daha Geç Yaşlanabilirsiniz

Londra Kraliyet Üniversitesinin yapmış olduğu araştırmaya göre, vücudundaki ben sayısı fazla olan kişilerin yaşlanması, akranlarına göre, 7 sene daha geç olabiliyor. Bu durumun sebebi henüz tam olarak açıklanamamış olsa da, vücudunda 100’den fazla beni olan kişilerin kalpleri ve gözleri daha sağlam; kemikleri daha kuvvetli oluyor. Ve doğal olarak, bu kişiler daha geç yaşlanıyorlar.
Normal bir insan vücudunda 30 – 40 adet ben bulunabilir. Ancak bazı insanların 600 beni olduğu bilinmekte. Ve bu kişilerin kaslarının daha güçlü olduğu düşünülüyor… Yaşları 18 ile 79 arasında değişen ve birbiri ile hiç alakası olmayan, 1200 kişi arasında yapılan araştırmada, ben sayısı fazla olanların daha uzun süre yaşadıkları sonucuna varılmış bulunulmakta…
Genellikle benlerimizin, estetik yapımızı bozduğunu düşünürüz. Ve bu durumda kendimizi, benlerimizden dolayı kötü hissettiğimiz zamanlar da olmuştur. Ancak, kesinlikle bu konu bizi yanıltmamalıdır: güzelliğimizden daha önemli unsurlar vardır; bu unsurların başında da daha geç yaşlanmamız gelmektedir ki daha geç yaşlanırsak eğee, estetik açısından daha hoş görüneceğimiz de araştırma sonuçlarında ortaya çıkan bir gerçektir.

ben, Londra Kraliyet Üniversitesi,geç yaşlanma

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir