Genel

Beyaz dişler için

Rahat gülücükler ve kahkahalar için beyaz dişlerinizin olmasını istiyorsanız yapmanız gerekenler çok kolay yalnız istikrarlı bir şekilde uygulamanız gerekli. Yemeklerden sonra, yatmadan önce ağızda kalan yemek artıklarından dişlerinizi arındırmak için iki dakika dişlerinizi fırçalamalısınız. Fırçanın giremediği diş araları için de diş ipi kullanılmalı.
Dişlerinizin renk değişikliğine sebep olan Alkol, şarap, sigara, kahve, çay gibi ürünlerin tüketimini azaltmalıyız. Hazır gıdaların yapımındaki boya maddeleri Kimyasal maddeler içerdiği için diş renklerinin değişiminde çok etkilidir. Mümkün olduğu kadar hazır gıdalar tüketilmemelidir.
Dişlerinizde tartar ve diş plakları var ise mutlaka doktorunuzdan destek almalısınız. Dişlerinizin plaka ve tartarlardan temizlenmesi gereklidir.
Diş beyazlığı için uygulamış olduğumuz diş macunu ve diş pastaları kimyasal madde içermektedir. Doğal yollarla dişinizin beyazlamasını istiyorsanız yaygınlaşmamış olan elma ve üzüm sirkesi ile dişlerinizi temizleyebilirsiniz. Rahatsız edici kokusu sizin için cezp edici olmayabilir ama tamamen doğal ve sonuç alabileceğiniz bir yöntem. Kullanacağınız sirkeleri sulandırarak ve sevebileceğiniz meyvelerden çilek portakal kiraz arması ekleyerek kullanabilirsiniz.
Diş beyazlığı için yapacağınız bütün işlemler ağız sağlığı içinde gereklidir. Ve tercih etmiş olduğunuz ürünlerin kalitesine mutlaka dikkat etmelisiniz. Altı aylık dönemlerle doktorunuza mutlaka uğramalı ve destek almalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir