Beyaz ve Sağlıklı Dişler

Mutlu bir gülümseme hayatınızdaki birçok şeyi değiştirebilir. İnci gibi düzgün ve beyaz dişler insana güzel ve alımlı bir hava verir.
Ağız ve diş sağlığında ikinci bir konu ağız kokusudur. Ağız kokusu insanı ve etrafındaki insanları rahatsız edici bir etkidir. Dikkat edildiği takdirde çok kolay çözümlenebilir. Dişinizi yemeklerden sonra mutlaka fırçalamalısınız. Özellikle ramazan aylarında insanlarda ağız kokusu olur. Bütün ağız kokularında ilk sebep ağızda tükürük kalmamasıdır. Uykuda kalktığımızda oluşan ağız kokusunun sebebi de budur. Dişinizi fırçaladıktan sonra çiğnemiş olduğunuz şekersiz bir sakız sizi kokulardan uzaklaştıracak ve ferahlatacaktır.
Yemeklerden sonra kurutulmuş karanfil ve tarçında kokulara karsı çok etkilidir.
Su ve sulu gıdaların tüketiminin sağladığı fayda kaçınılmazdır. Çünki sulu gıdalar ağızdaki tükürük miktarını dengeler. Tükürüklerin oluşturduğu baskın enzimler sonucu ağızda kalan artık maddeler mideye gönderilecek ve ağız kokusunuz önüne geçilecektir. Ağızda yer alan bakterilerin artışını sağlayıcı tatlı gıdalardan uzaklaşmakta gerekir.
Sigara tüketiminden de uzak durmak gerekir. Dişlerin sararmasında çok etkilidir ve kokusu rahatsız edici boyuttadır.
Dişlerdeki sararma çabuk ve kısa sürede olumlu sonuç alınarak çözümlenebilir.
Diş sağlığı, ağız kokusu ve diş beyazlatma ilerlemiş olan teknoloji sayesinde insana güven içinde hizmet vermektedir. Güzel ve beyaz görünen dişler kişiye de güven verecektir.

( 1 Bugün 1 defa okundu)
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Kullanıcı oyu : 5,00 - 1 oy)
Latest Comments
  1. umut

    dislerimi duzenli olarak fircaladigim halde agiz kokusunun onune gecemiyorum bu durum beni gercekten cok rahatsiz ediyo dis hekimine gittim herhangi bir sorun yok fircalamaya devam at dedi fakat durum hala ayni sigara ve alkol kullanmadigim halde neden boyle
    ..birde dis etlerim cok kaniyo yardimci olursaniz sevinirim

  2. kübra

    umut benimde aynı sorunum vardı ve doktorum bana diş etlerimide fırçalamamı söyledi ayrıca dişlerimi yemekten önce fırçalamam gerektiğini (özellikle uynadıktan sonra) ve bu şekilde sorunun hallolacağını belirtti :) şimdi ise gayet iyi dişlerim ve çok sağlıklı artık diş etlerimde kanamıyo bunu uygularsan göreceksin .. ayrıca reklamlarda çıkan listerinde harika bişe .. onuda tavsiye ederim :))

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.