Genel

Beyaz ve Sağlıklı Dişler

Mutlu bir gülümseme hayatınızdaki birçok şeyi değiştirebilir. İnci gibi düzgün ve beyaz dişler insana güzel ve alımlı bir hava verir.
Ağız ve diş sağlığında ikinci bir konu ağız kokusudur. Ağız kokusu insanı ve etrafındaki insanları rahatsız edici bir etkidir. Dikkat edildiği takdirde çok kolay çözümlenebilir. Dişinizi yemeklerden sonra mutlaka fırçalamalısınız. Özellikle ramazan aylarında insanlarda ağız kokusu olur. Bütün ağız kokularında ilk sebep ağızda tükürük kalmamasıdır. Uykuda kalktığımızda oluşan ağız kokusunun sebebi de budur. Dişinizi fırçaladıktan sonra çiğnemiş olduğunuz şekersiz bir sakız sizi kokulardan uzaklaştıracak ve ferahlatacaktır.
Yemeklerden sonra kurutulmuş karanfil ve tarçında kokulara karsı çok etkilidir.
Su ve sulu gıdaların tüketiminin sağladığı fayda kaçınılmazdır. Çünki sulu gıdalar ağızdaki tükürük miktarını dengeler. Tükürüklerin oluşturduğu baskın enzimler sonucu ağızda kalan artık maddeler mideye gönderilecek ve ağız kokusunuz önüne geçilecektir. Ağızda yer alan bakterilerin artışını sağlayıcı tatlı gıdalardan uzaklaşmakta gerekir.
Sigara tüketiminden de uzak durmak gerekir. Dişlerin sararmasında çok etkilidir ve kokusu rahatsız edici boyuttadır.
Dişlerdeki sararma çabuk ve kısa sürede olumlu sonuç alınarak çözümlenebilir.
Diş sağlığı, ağız kokusu ve diş beyazlatma ilerlemiş olan teknoloji sayesinde insana güven içinde hizmet vermektedir. Güzel ve beyaz görünen dişler kişiye de güven verecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir