Genel

Boyun Kırışıklıkları İçin Ne Yapmalı?

Boyun kırışıklıkları için ne yapsam diye düşünenler için bir yazı hazırladık. Boyun kırışıklarını azaltan tavsiyeler, bitkisel çözüm önerisi ve egzersiz tavsiyelerini yazımızda bulacaksınız.

Yaşın ilerlemesi: Yaşlanmayı, yaş ilerledikçe en belirgin şekilde gösteren bölge gerdan ve boyun bölgesidir. Git gide ilerleyen zamanla birlikte sarkık bir görünüme kavuşan boyun bölgesi düzenli bakımla ve özenle seçilen ürünlerle bir nebze toparlanabilir. Bakımlar uygulanırken yarım bırakıldığı takdirde fayda görmek imkansızdır. İhmal etmeden bu kürleri ya da kremleri olduğunca doğal içerikler seçerek uygulamalısınız. Kesinlikle kuruluk, boyun bölgesinin kırışmasındaki en büyük etkendir. Bu nedenle her yüzünüze krem sürdüğünüzde boyun bölgenize de uygularsanız daha ileri tarihlere bu kırışıkları atabilirsiniz.

Dik durun: Boyun ve gerdan bölgesi en narin bölgelerden biridir ve kırışmaya en müsait bölgelerden biridir. Deri yapısı incecik olan kişilerde duruş bozuklukları da kırışmayı kolaylaştırır. Gün içerisinde mimiklerin artmasını istemiyorsanız duruş hareketlerinize dikkat etmeli yastığınızın yatarken yüksek olmasına özen göstermelisiniz. Çok fazla gün içerisinde televizyon izliyor ya da bilgisayar başında kalıyorsanız göz hizanızla bu ürünlerin eşit olmasına dikkat etmelisiniz. Biraz boynunuz eğimli duruyorsa bu kırışmaya yol açacaktır.

Nemlendirici Uygulayın: Nemlendirici yalnızca yüze ve ellere değil boyun bölgesi de dahil vücudun tümüne sürülmelidir. İnce ve hassas yapıda bir göz çevresine sahip olanların boyun bölgesi nemsiz kaldığında çabucak kırışır ve sarkmaya başlar.<!–adsense–>

Sıcak-soğuk duş: Banyoda sıcak soğuk su uygulaması boyun bölgesinde hızlıca kırışıklıkların toparlanmasına yardımcı olur. Sıcak soğuk şok uygulamasını banyoda yaptıktan sonra boyun bölgesi nemlendirilerek elastikiyet verilmelidir.

Kırışmayı egzersizle önleyin: Boyun yapısı her bayanda bir olmasa da kullanılan ürün ve yapılan egzersizle aynı etkiyi gösterir. Boyun bölgesinde kırışma ve sarkmalar günlük olarak uygulayacağınız egzersizler sayesinde bir nebze de olsa önlenmiş olur. Uygulamanız gereken bunun için de dik bir biçimde durarak iyice omuzlarınızı geriye verin ve arkaya doğru boyun bölgenizi gerginleştirin. 5 saniye bu şekilde bekleyerek tekrarlayın.

Islık Çalmak: Kesinlikle ıslık çalmak boyun kırışıklıkları için en etkili yöntemdir. Çenenizi öne doğru gererek ya da ıslık çalarak estetik sürecini tarihe gömebilirsiniz.

Boyun Kırışıklıkları İçin Doğal Maske

Doğal maske;

  • 1 çay kaşığı bal
  • 1 çay kaşığı gliserin

Tahta kaşıkla her iki malzemeyi de alarak cam bir kaseye ilave edin ve dekolte ve boyun bölgenize yedirerek sürün. Bu maskeyi yıkamayacağınız için iyice masaj yaparak yedirirseniz bir yere bulaşmayacaktır. Kapaklı bir krem kutusuna malzemeleri arttırarak koyup, düzenli olarak kullanabilirsiniz.<!–adsense–>

Boyun Kırışıklıkları Nasıl Geçer?

  • Yatış tarzınızı boyun kırışıklığını engellemek için değiştirmeniz gerekir. Kabarık olmayan bir yastıkta ve sırt üstü yatmanız boyun kırışıklığını azaltacaktır.
  • Boyun kısmı otururken ya da hareket halindeyken son derece dik tutulmalıdır. Kırışıklıkları boynunuzu dik tutarak engelleyebilirsiniz.
  • Kırışıklıkları gün içerisinde yapacağınız boyun hareketleri engeller. Sağa, sola, yukarı, aşağı boyun egzersizleri yapmak son derece faydalıdır.
  • Yüzme, boyun kırışıklıklarına en iyi gelen spor dalıdır. Daima boynunuzu ileri doğru tuttuğunuz için kırışıkların oluşması zordur.
  • Kırışıklıkların engellenmesini masaj yapmak sağlayacaktır. Boyundaki deriye zeytinyağı ile masaj yapmak son derece iyi gelecektir. Aşağıdan yukarıya doğru hareketlerle masaj yaparken mutlaka bir kremden faydalanmalısınız.
  • Boyun kırışıklığına maske; Boynunuza masaj yaparak 1 adet yumurta akını sürün. 20 dk kadar bekledikten sonra durulayın. Cildi yumurta akı germe özelliğine sahiptir. Boyun kırışıklıklarına da bu nedenle iyi geldiği bilinir.
  • Deniz tuzu ve zeytinyağı karışımı boyun kırışıklığı için iyi gelen maskelerden biridir. Boynunuza, zeytinyağı ve deniz tuzunu karıştırarak masaj yapın. 15 dk sonra durulayın. Boynunuzu yıkadıktan sonra daha gergin ve canlı görünecektir.
  • Boynunuza da cildinize uyguladığınız maskelerini uygulayabilirsiniz. Maskenin boyunda kurumasını bekleyerek ılık su ile maskeleri yıkamanız gerekir.

Boyun bölgesini canlı tutmak, yapılan işlemlerin ortak amacıdır. Daima boyun kırışıklığı için nemlendirme şarttır. Kremi vücudunuz ve yüzünüze uygularken boyun bölgenizi de ihmal etmemelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir