Kategoriler
Cildi Güzel Gösteren Makyaj Teknikleri

Cildi Güzel Gösteren Makyaj Teknikleri

Cildi gösteren ve güzelliğinizi ön plana çıkaran bazı makyaj tekniklerini sizlerle paylaşmak istedik. Bu teknikler ile makyajla güzel görünen kadınlar arasında kendinizi bulabilirsiniz. İşte makyaj yapmanın bazı püf noktaları:

Doğru allıkla ince yüz

Kayısı ve pembe tonlarındaki allıklar sizi daha enerjik ve dinç gösterir. Ancak elmacık kemiklerinin altına allığınızı sürmemeye dikkat edin. Çünkü sizi çökük yanaklar daha yaşlı gösterir. Kendinizi genç görünmek için elma yanaklı yapmalısınız. Tabi ki çok abartmadan! Nereye allığı sürmeniz gerektiğini bilmiyorsanız, aynanın önüne geçin ve gülümseyin. Yanaklarınızın öne çıkan kısmına allığı hafif darbelerle sürün.

Kaşlarınızı ön plana çıkarın

Kumral ya da sarışınsanız kaş kalemiyle kaşlarınızın üzerinden geçin. Kalemle sonra boyadığınız yeri pamuklu çubuk yardımı ile hafifçe dağıtın. Kaşlarınızı son olarak fırçalayın. Kaş fırçanız eğer yoksa diş fırçasını bunun için kullanabilirsiniz. Bu konuda şeffaf rimeller de işe yararlar. Kuru diş fırçasının üzerine sprey sıkın ve kaşlarınızı fırçalayın. Belirgin kaşlar böylece yüzünüzü daha ince gösterecek ve gözlerinize dikkatleri toplayacaktır.

Açık renkli farları seçin

Canlı renkli farlar kullanmaktan kaçının. Mesela vanilya, fildişi ya da sütlü kahve gibi renkleri tercih edebilirsiniz. Kaşlarınız bu sayede daha kalkık ve gözleriniz daha büyük görünecektir. Göz kapağınızın dış köşesine kahverengi farı sürdükten sonra aplikatör ile farı içe doğru yayın ve yukarıya doğru dağıtın. Kaşlarınızın altına da yalnızca açık renkli bir far kullanın. Ayrıca kahverengi far göz kenarınızdaki şişlikleri, hatta gözaltı torbalarınızı bile kamufle eder. Çünkü koyu renklerin kullanıldığı alanlar daha az göze çarpar.

Dudak kalemi şart

Dudaklar yaş ilerledikçe incelir ve kenarlarında ince çizgiler belirmeye başlar. Yaşlılığı belli eden bir görüntüden kurtulmak için ilk yapmanız gereken dudak kalemiyle dudaklarınızın kenarlarına çerçeve çizmeniz. Rujunuzun böylece taşmasını da engellemiş olursunuz. Dudak kaleminde seçeceğiniz renkler pembe ya da turuncu tonlarında olmalıdır. Genç bir görüntü için öncelikle dudaklarınıza pudra sürün. Rujun ömrünü bu uzatacaktır. Daha sonra rujunuzu ve en son da parlatıcınızı sürün.

Gıdınızı kamufle edin

Parlak pudrayı çenenizin sivri ucuna sürün. Çenenizi böylece öne çıkarırsınız ve gıdınız ikinci planda kalır. Aynı biçimde çeneniz eğer çok içeride kalıyorsa çenenizin altına bir ton koyu pudra sürerek o bölgenin çökük görünmesini sağlarsınız. Çeneniz böylece biraz daha ön plana çıkmış olur. Yüzünüzün kalan kısmına da ten renginize uygun makyaj yapın.

Kakül kapatır!

Alnınızda eğer kırışıklıklar belirginleştiyse, bir perçemin herhangi bir sıkıntısı olmaz. Hem kakül sizi genç gösterir hem de kırışıklıkları gizler.

Fondöten seçimi

Piyasaya yeni çıkan fondötenlerin çoğunda lifting özelliği bulunuyor. Bu tür fondötenlerin yüzü sıkılaştırma özelliği olduğu için cildiniz daha derli toplu olacaktır.

Renkli göz kalemini unutun

Göz çevrenizde ve göz altlarınızda kırışıklıklar çok belirginleştiyse mor ve yeşil gibi canlı renkteki göz kalemini kirpik diplerinize uygulamayın. Bu tarz dikkat çekici renkler o tarafa ilgiyi daha çok çeker.

Çizgileri toz pudra vurgular

Genç ciltler daha nemli olduğu için toz pudra ile çok iyi uyum sağlarlar. Ancak cildinizde ilk kırışıklıklar belirmeye başladıysa ve kuru bir cilde sahipseniz toz pudra kullanmayın. Çünkü pudrayı cildiniz yüzeyinde bırakır ve pudranın toz yapısı kırışıklıkları daha fazla vurgular. En iyisi nem veren renkli nemlendiriciler kullanmaktır.410 defa okundu

YORUMLAR