Genel

Cildiniz ve Görünüm

Güzel görünen pürüzsüz parlak ve gözeneksiz bir cilt sağlıklı bir cilttir. Parlak görünmesi vücuttaki dengeli su oranı ve sağlıklı beslenmenin sonucudur.
Günlük uygulayacağınız cilt bakımı iki basamaktan oluşabilir. Birinci basamak cildinizi temizleme ve ikinci olarak nemlendirme.
Cildinizde hissedeceğiniz kuruluk cildinizin gerilmesine ve kılcal damar çatlamasına yol açacaktır. Su ve sulu gıdaların tüketiminin düşüklüğü ve düzensiz beslenmenin sonucudur.
Cildinize uygulayacağınız nem maskeleri, su ve sulu gıdaların tüketimi, kimyasal madde içermeyen bitkisel kozmetik ürünlerle sorunu çözebilir cildinizi rahatlatabilirsiniz.

Cildinizin karşılaşabileceğiniz başka problem ise yağlanmadır. Bu etki hormonsal değişimler ve vücutta yer alan yağ bezelerinden kaynaklanmaktadır. Cildinize uygulayacağınız yağ dengesini kontrol altına alacak ürünlerle bu sorunun da üstesinden gelebilirsiniz.
Yağlı Ciltlerde gözenek ve siyah nokta problemi yasayabilirsiniz. Sıkılaştırıcı tonikler gözenek sorununuzu düzenli kullanım sonucu tedavi ederek kapatacaktır. Siyah noktaların
İse çözümü düzenli aralıklarla uygulayacağınız peeling dir. Cildinizi ölü hücrelerden arındırarak nefes almasını sağlar ve temizler.
Cildimiz ve görünümü ilk olarak beslenme daha sonra kullanacağınız ürünler ve düzenli cilt bakımınızla ilgilidir.
Güzel satenimsi cilde ne dersiniz? Düzenli bir bakımla neden olmasın?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir