Kategoriler
Cilt Bakım Ürünleriniz Doğal Olsun

Cilt Bakım Ürünleriniz Doğal Olsun

Cildinizin güzel görünmesi için, makyaj malzemeleri ve cilt bakım ürünlerine aylık ne kadar ödeme yapıyorsunuz? Satın aldığınız ürünler sizin cildinize gerçekten faydalı mı? Peki ya ne kadar sağlıklı? Oysa ki biliyor musunuz, hassas bir cildiniz varsa; ve siz onu koruyup güzelleştirmek için bir takım ürünlerden destek alıyorsanız, ve eğer bu ürünler sizin cildinize hasar verecek cinsten ürünler ise… Hassas ciltlerin hasar görmesi çok kolaydır. Ancak bu hasarı tamir etmek o kadar zordur ki…
Cildinizi korumak için, kozmetik ürünlerden önce, doğal ürünler kullanmayı denemelisiniz. Bunu yapmak hiç de zor değil. Hiç kozmetik kullanmayın da demiyoruz size, az kullanın ama cildinize iyi bakın. Bunun için yapmanız gereken şeyler aslında o kadar basit ki… Günde en az bir kez cildi nemlendirmekle başlamalısınız işe, ancak nemlendirme işlemini gerçekleştirmeden önce temizleme işlemini iyi bir şekilde uygulamalısınız. Bunu uyguladığınız anda rutin bir bakım ile, cildinizin hiç bir uygulamaya gerek kalmadan dahi çok güzel göründüğünü görebilirsiniz.
Aynaya baktığınızda neden reklamlarda gördüğünüz oyuncuların cildine benzemesin ki sizin cildiniz? Kuru bir cildiniz var ise, temizleme işlemini, günde sadece 1 kez uygulamalısınız. Çünkü kuru cilt, aynı zamanda hassas cilttir; ve hassas ciltlerin kendilerine özgü ürettikleri bir yağ bulunmaktadır. Bu yağ, cildin sık temizlenmesi sonucunda etkisini kaybedecek, ve doğal savunma mekanizmasını kaybedecek olan cildiniz çok daha hassas hale gelecektir. Oysa ki sizin amacınız, cildinizi daha fazla hassaslaştırmak değil, hassas cildin alacağı etkileri azaltmak. O halde yanlış uygulamalarda bulunmayacaksınız ki cildiniz daha doğal olsun.
Pek çok bayan, cildinin, dünya güzeli olmasını değil, doğal bir güzellikte olmasını istiyor. Bu nedenle, cilt tipinizi bilerek, cildinizi günde en az bir kere temizlemeli ve nemlendirmelisiniz. Bunun sonrasında ise, doğal bakım maskeleri ile canlandıracağınız cildinizin, doğal, daha genç; ve daha geç yaşlanan; ve aynı zamanda da kuru olmasını önlemiş olduğunu göreceksiniz.
Bu durum sizi şaşırtmasın. Öyle pahalı kozmetik ürünlere ihtiyacınız yok. İhtiyacınız olan tek şey, sadece ve sadece doğallık. Parfümlü ve koruyuculu ürünlerden uzak durmanız da her zaman sizin ve cildinizin lehine olacaktır.


YORUMLAR