Genel

Cilt maskeleri

Cilt sağlığınız ve görünümünüz için yaş ve cilt tipinize göre haftalık aylık maskeler uygulamalısınız. Hangi yaş grubunda olursanız olun uygulayabileceğiniz maske ile cildinizi ışıltılı gösterebilirsiniz. Kurutulmuş hercai çiçeğini elekten geçirip un haline getiriniz daha sonra kıvamı krem gibi oluncaya kadar bal ekleyiniz. Bu karışımı on beş dakika beklettikten sonra göz çevreniz hariç yüzünüze yedirin bir saat bekledikten sonra bol su ile durulayınız. Bu maskeyi yatmadan önce uygulamanız gerekli.
Kırışıklıklar için uygulayabileceğiniz maske ise asit özelliği taşıyan ve cildin gerilmesini sağlayan limon suyuna bal badem yağı ve yumurta akı ile yapacağınız karışıma süt ve patates unu ekleyiniz. Krem kıvamına gelene kadar ekleme yapmalısınız. Elde etmiş olduğunuz karışımı yüzünüze yedirip bir saat ekledikten sonra yıkayınız. Bu maskeye eklemiş olduğunuz süt cildinizin aynı zamanda nemlenmesini de sağlayacaktır. Patates ununu patates kabuklarını haşlayıp kuruttuktan sonra elde edebilirsiniz.
Ezilmiş ıhlamur yapraklarının üstüne süt ve salatalık suyu ekleyiniz Bu karışımı yoğunlaşıncaya kadar Yoğurunuz ve cildinize sürünüz. Bir saat bekledikten sonra cildinizi durulayınız. Sık uygulayabileceğiniz çok yoğun olmayan bir maskedir.
Bütün maskeleri hazırlarken kullanacağınız eşyaların cam olmasını tavsiye ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir