Genel

Cinsel Gücü Arttırmanın Yolları

Çok kişinin konuşmaktan çekindiği; ancak araştırmalarda bulunduğu bir konudur, cinsel gücün ne şekilde arttırılabileceği… Yazımız içerisinde sizlere vereceğimiz tarif ve uygulamalarla, hem kadınlar, hem de erkeklerin cinsel güçlerine etki eden hormonların daha etkin çalışmasını sağlamaya çalışabilirsiniz. Cinsel gücü arttırmak için neler yapılabileceği ile uygulama ve tarifler ise şu şekildedir:
Egzersiz yapmak: Uzmanlara göre egzersiz yapmak, dünya üzerindeki en etkili afrodizyaklardan bir tanesi olarak görülmektedir. Hafif egzersizler yapmak, bacaklardaki damarların genişlemesini sağlarken, kan dolaşımının da hızlanmasına yardımcı olmaktadır.
Alkol kullanımı: Alkolün, cinsel hayatımızın en baş düşmanlarından biri olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Alkol kullanımı, kişilerde fazla yağlanmaya sebep olmaktadır. Bu fazla yağlanma da, gerek cinsel gücü azaltırken; gerekse de, daha farklı ve olumsuz etki yapabilecek sağlık sorunlarına sebebiyet verebilir. Bu nedenle, cinsel gücü arttırmak için, sürekli alkol kullanımından uzak durmak gerekmektedir.
Stres: Cinsel gücü azaltan faktörlerden bir tanesidir. Stresli bir gün geçiren kişilerin, bazı hormonları çok fazla çalışmaktadır. Bu hormon çalışması nedeniyle kan dolaşımı yavaşlayabilir; ve damarlarda bir takım büzüşmeler ortaya çıkar. Bu nedenle de stres, cinsel isteksizliği ortaya çıkartır. İş yerinden çıktıktan sonra, tüm sorunlarınızı da arkanızda bırakmayı amaçlamanız, cinsel güç açısından, stressiz olmanıza daha çok yardımcı olacaktır. O halde, cinsel gücü arttırmak istiyorsak, stresten mümkün olduğunca uzak durmamız gerekiyor demektir.
Sigara: Alkol gibi, cinsel gücü azaltan faktörlerden bir tanesidir. Sigara içeriğinde yer alan bir takım kimyasal maddeler, kan dolaşımının yavaşlamasına neden olmaktadır. Özellikle de cinsel organlarda meydana gelen kan dolaşımı yavaşlığı, cinsel gücün azalmasına neden olmaktadır. Sigaradan uzaklaşarak, daha aktif bir cinsel yaşam sürmemizin mümkün olabileceğini söylemekte herhangi bir yanlışlık olmayacaktır.
Uykusuzluk: Uykusuzluk direk cinsel gücü azaltmaktadır diyemeyiz. Cinsel gücü dolaylı yoldan azaltan uykusuzluk, strese neden olması nedeniyle, stresin yarattığı olumsuz etkilerle cinsel gücü azaltıcı bir rol oynamaktadır.
Ancak bunları bilmemize rağman, yine de stressiz zaman geçiremez, egzersiz yapmaya zaman bulamaz, stres nedeniyle, sigara ve alkol tüketiminden uzak duramayız; sonra da bütün bunlar birleşip uykusuzluk yapar… Ve dön dolaş aynı terane…
Peki cinsel gücü arttırmak için beslenmemize dikkat edersek durum nasıl değişir? Öncelikle belirtelim ki, bu durum mümkün. Yapmanız gereken tek şey, beslenme düzeninize, afrodizyak etkisi olan bir kaç besin eklemektir.
Tarçın, hem cinsel gücü arttırır; hem de vücudun dengeli bir metabolizma ile çalışmasına destek olur. Aynı zamanda tarçın, diyabet hastaları için de olumlu etkilere sahip bir bitkidir. Zahter, nane, maydanoz, zencefil, kırmızı biber, kişniş, çam fıstığı, ve kabak çekirdeği de, afrodizyak etkileri ile bilinen besinlerdendir. Her öğünde bunların bir kaçını tüketmeyi başarabilirseniz, cinsel gücünüzü arttırmanız olasıdır.
Peki size özel bir tarif versek; ve, cinsel gücünüzü bu tarif ile de arttırabileceğinizi söylesek?
Bir kavanoz kestane balı alın. İçerisine, 3 kaşık arı sütü, bir miktar pinseng, 3 kaşık çakşır, 1 avuç da kırık fındık ekleyin. Bu karışımdan, her gün sabah, 1 – 2 kaşık kadar yiyin. Çakşır hakkında kısaca bilgi vermek istersek, faydalı bir baharat olduğunu; ve sperm sayısını arttırdığını söylememiz gerekir.
Cinsel gücünüzü arttırmak için bu basit formülü uygulamaz mısınız?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir