Genel

Çocuğunuzu güneşten koruyun

Sıcaklığın artması ile akla ilk gelen çocuklarımızda sık sık yaşadığımız yaz ishalleri sinek sivrisinek başta olmak üzere böcek ısırmaları ve isilik. Hava sıcaklığının artması ile bozulan yiyeceklerin tüketilmesiyle oluşan gıda zehirlenmeleri tedbir almadığımız takdirde yaşayacağımız sorunlar hastalıklar arasında yer alacaktır.
İshal beslendiğimiz sebze ve meyvelerin temiz yıkanmaması, havuz suyu gibi olan pis sulardan bulaşır. Hijyenik ortamlar ve temiz yıkanmış gıdalarla bu sorunun üstesinden gelebilirsiniz. Çocuğunuz ishalse patates yoğurt nişasta ve karbonhidratlı ürünler tüketmesi gerekmektedir.<!–adsense–>
Böcek ısırmalarına karşı en kolay yöntem ilk akla gelen cibinlik ve böcek ilaçları. Böcek ısırmaları sonucu kızarıklık ve kaşıntı olabilir. Soğuk komplekslerle kaşıntı sorununu çözebilirsiniz. Sıcak havalarda çok sık duş almak ter çekici pamuk oranı yüksek kıyafetler giyilmeli ve şapka kullanılmalıdır.
Gıda zehirlenmesi ise çabuk bozulan ve kullanım tarihi geçmiş ürünlerin tüketilmesi ile ortaya çıkar. Çabuk bozulan gıdaları koruma amaçlı buzdolabında muhafaza etmemiz gereklidir.
Güneş lekelerine karşı cildimizi korunak için yüksek faktörlü güneş koruyucuları kullanmalısınız.
İshal ve beraberinde mide bulantısı karın ağrısı var ise ve doktorunuza başvurmalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir