Genel

Depresyondan Kurtulma Yolları, Depresyon Tedavisi

Depresyon ve Depresiflik, çağımızın en çok görülen sorunlarından birisi. Depresyon içinden çıkılmayacak bir durum değil. Depresyondan çıkmak için bazı tavsiyelerimiz var.
<!–adsense–>
Bedenimizi sürekli formda tutmaya çalıştığımız ve korumaya çalıştığımız şu sıcak yaz günlerinden vücudumuzun en önemli organlarından biri olan beynimizide korumalıyız. Aksi halde oluşacak baş ağrıları sizi depresif bir kişi olmaya sürükleyebilir ve depresyon u başlatabilir.

Günlük yaşantımızda oluşan sorunları bir film gibi beynimize not ederiz. Bunların bir çoğu unutulsada bir çoğu beynimizi oldukça meşgul eder. Hatta başka birşey düşünemez halen getirecek düşünce kalabalıklığı içerisindede bulunabiliriz. Beynimizi bir hayli yorulduğu bir dönem olan bu olayları zinciri düşünce kıyısında hapsolmuş depresif bir kişi yapabilir sizi.

Depresyonun Zararları
Depresyonun hayatımıza verdiği zarar ise çok ağır bir sağlık problemi ile hemen hemen aynıdır. Birçok sağlık problemi ve rahatsızlık bedenimize zarar verirken , depresyon hem bedenen hemde ruhen zarar görmemizi sağlar. Bu da yaşantımızı çekilmez bir hale gelmesinin habercisidir. Alışkanlıklarımızdaki değişiklikler ve fazla kilolar ile kişisel problemler depresyonun tek nedenidir.

Depresyona karşı alınacak önlemler ve depresyon içerisinde bulunan bir insanın yapması gerekenleri sıralayacak olursa;

Kişi kendine göre biçimlendirdiği hobilerinden asla vazgeçmemeli ve sıkıntılı döneminde bu tür alışkanlıklar ve etkinliklere önem vermelidir.

Egzersiz ve spor bu döneminizde size yardımcı olabilir. Ufak ufak alıştırmalar ile başlayıp sonra kendinizi geliştirebilirsiniz.

Aktif bir yaşam türü biçimleyin kendinize. Çok renkli ve eğlenceli bir hayat için sosyal aktiviteler içerisinde sık sık bulunun.

Sürekli olumlu olun ve olumlu düşünün. En imkansız şeyleri bile olumlu düşünmeye çalışın. Beyninizi rahatsız eden düşünceler zincirinde böylelikle kurtulabilirsiniz.

Ve vücudunuzun ve beyninizin sağlığı için dengeli beslenin. Vucüda zararlı gıdalardan kaçının. . .

Bu maddeleri uyguladığınız taktirde depresyona karşı bir kalkan tutmuş olacak ve depresif bir kişiliğe sahip iseniz normal yaşantınıza olduğu yerden devam edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir